У нас: 141825 рефератів
Щойно додані Реферати Тор 100
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент


Реферат на тему:

"Зачарована Десна" О.Довженка - казка генія про власне дитинство. Проблематика твору. Характери. Поетика Довженкової автобіографічної кіноповісті (Урок).

Мета: Познайомити старшокласників зі змістом Довженкового автобіографіч-ного твору, Проаналізувати фабулу, дати характеристику образам-персонажам, попрацювати над художніми особливостями. Вивчити ос-новні ознаки кіноповісті. Прищепити любов до України та її природи.

Хід уроку

І. Актуалізація і корекція опорних знань

1. Розкажіть про дитячі роки Сашка Довженка та його батьківську сім'ю. Додаткові запитання: До чийого з вивчених вами раніше дитинств подібне дитинство майбутнього кінорежисера? Які автобіографічні твори про дитинство ви читали? Якою постає світ дитинства у повістях М.Стельмаха "Щедрий вечір" та "Гуси-лебеді летять", у повісті Б.Лепкого "Казка мойого життя", у першій частині епопеї У.Самчука "Волинь" - "Куди тече та річка"

2. Розкажіть про становлення таланту О.Довженка (20-30-і роки XX ст.).

Додаткове запитання: Що особливо вас схвилювало, коли ви читали про молодого Довженка? Як ви особисто ставитеся до наміру молодого кіно-митця вивести українську кіноматоргафію на світовий рівень?

3. Розкрийте тему: "О.Довженко і Друга світова війна".

Додаткове запитання: Чому Сталіну не сподобалася "Україна в огні". Як ви ставитеся до позиції Довженка стосовно цього твору й чому ставитеся саме так?

4. Розкажіть про повоєнне життя і творчість О.Довженка.

Додаткове запитання: Як ви особисто ставитеся до потреби перепоховати прах митця в Україні й до повного видання його творів?

ІІ. Виклад нового матеріалу

Епіграфом для уроку рекомендуємо використати уривок з вірша О.Гончара:

О рідний краю! Сонячна блакить!

Солодкий запах суму і озону!

Хіба тебе я можу не любить,

Мою колиску срібнодзвонну?!

"Зачарована Десна" О.Довженка не є складним для учнівського сприйняття твором. Його взагалі можна було б вивчати й семикласникам, але оскільки прог-рама рекомендує в 11 класі, то мусимо порушувати хронологічний порядок і йти за принципом "від простого до складного", аналізуючи написану набагато пізніше "Зачаровану Десну" перед "Щоденником" і "Україною в огні".

На самому початку уроку варто спитати учнів, що вони довідалися про роботу О.Довженка над "Зачарованою Десною" з біографії, коли і де вперше цей твір був надрукований. Слід нагадати, що візія-привид Сіверської землі у спогадах постала перед Довженком у 1942 році, про що й з'явилися записи в "Щоденнику" (один ми вже цитували на попередньому уроці, другий, від 2 квітня 1942 року звучав так: "У мене був дід, похожий на Бога. І коли я молився Богу, я бачив на покуті ніби портрет діда, а сам дід лежав на печі і кашляв"), а писати твір він взявся, очевидно, аж після війни. Спочатку була публікація у третьому номері журналу "Дніпро" за 1956 рік, а окремою книгою "Зачарована Десна" вийшла у 1957 році уже після смерті автора й відразу ж набула серед читачів великої популярності. Сам Довженко визнавав, що писав твір насамперед для своїх


Сторінки: 1 2 3 4