Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент

План

 

РЕФЕРАТ

на тему:

„Історія розвитку легкої атлетики на Україні. Класифікація спринтерського бігу та бігу на середній дистанції”

План

Вступ.

1. Виникнення і розвиток легкої атлетики.

2. Біг на короткій дистанції, як один із видів легкої атлетики.

3. Біг на середній і довгій дистанції.

Використана література.

Вступ

Боротьбу, кулачний бій і взагалі усі вправи, що розвивали силу, греки відносили до важкої атлетики. Ясно, що назва «легка атлетика» сьогодні досить умовна, адже важко назвати, наприклад, біг на довжелезну дистанцію — марафон або метання молота «легкими» фізичними вправами.

Найдавнішим змаганням атлетів, безсумнівно, є біг. Разюче, що сьогодні ми знаємо ім`я першого олімпійського чемпіона древньої Греції і дату, коли відбулася ця подія. Це трапилося в 776 р. до н.е. в Олімпії. Переможець був один, тому що атлети змагалися на тих іграх тільки в бігу на один стадій (приблизно 192 м) — звідси слово «стадіон». Переможця кликали Коріб, здається, він був кухарем з міста-поліса Эліди. В Ермітажі, у Санкт-Петербурзі, можна побачити грецькі і римські пам`ятні медальйони, монети із зображеннями бігунів.

Змагалися древні і у метанні диска. Були диски з дерева, каменю, заліза, бронзи, нерідко прикрашалися різьбленням, зображеннями птахів, тварин або сценами спортивних змагань. Вага диска була від 1,25 до 6,63 кг. (Сьогодні диск важить 2 кг для чоловіків і 1 кг для жінок.) Серед болільників іноді дуже цінувалися метателі спису. Їх охоче зображували і скульптори.

Сучасна легка атлетика раніше, ніж в інших країнах, почала культивуватися в Англії. Ще у 1837 тут відбулися перші змагання з бігу на дистанцію близько 2 км. Учасниками цього змагання були учні коледжу міста Регбі. Незабаром і в коледжах Ітона, Оксфорда, Кембриджу, Лондона також організуються спортивні змагання. Трохи пізніше в програму змагань включається біг на короткі дистанції, біг з перешкодами і метання ваги, з 1851 включені в програму стрибки в довжину і висоту з розбігу, а з 1864 — метання молота і штовхання ядра. Новий етап почався з проведення щорічних змагань між університетами Оксфорда і Кембриджу. У 1865 був заснований Лондонський атлетичний клуб, що проводив перші чемпіонати країни з легкої атлетики.

1. Виникнення і розвиток легкої атлетики

В процесі еволюції людини безперервно удосконалювались рухи в хотьбі, бізі, стрибках, метаннях, що було життєво необхідно в боротьбі за існування. Ці природні рухи були пов’язані з трудовою діяльністю людей, використовувались в побуті і у грі, на охоті і у війнах. Легкоатлетичн вправи з ціллю фізичної підготовки, а також для проведення змагань використовувалися ще з глибокої давнини. Але історія легкої атлетики, як прийнято вважати, почалася із змагань з бігу на олімпійських іграх Давньої Греції (776 рік до нашої ери).

В сучасній легкій атлетиці спортсмени, тренери, вчені постійно шукають більш ефективні способи та прийоми хотьби, бігу, прижків, метань. Це природнє бажання, яке зумовлене бажанням добитися спортивної перемоги, збільшити свої досягнення, встановити рекорд, спонукало спортсменів і тренерів на творчі пошуки, вчених – на розробку і застосування нових шляхів.

На початку розвитку легкої атлетики спортсмени починали спинтерський біг з високого старту. Скакали у висоту з прямого розбігу способом «зігнувши ноги», так само стрибали і в довжину. Подібним способом долали і бар’єри. Метання диску здійснювалось з місця (так метали диск, наприклад на Олімпійських іграх 1896р.).

Сучасна легка атлетики почсала свій шлях з окремих спроб в різних країнах проводити змагання з бігу, прижків і метань. Зафіксовані результатм в прижку з шестом в 1789р., з бігу на одну милю в 1972р., 440 ярів – в 1830р., в прижку в висоту – в 1827р., в метанні молота – в 1838р. та ін. Вважається, що початок сучасній легкій атлетиці поклали змагання з бігу на дистанції біля 2 км. учнів коледжу в м. Регбі (Англія) в 1837р., після чого такі змагання стали проводитися в інших навчалньих закладах Англії.

Пізніше в програму змагань стали включати біг на короткій дистанції, біг з перешкодами, метання важких речей, а в 1851р. – стрибки в довжину і висоту з розбігу. В 1864р. між університетами Оксфорду і Кембріджу були проведені перші змагання, які стали в подальшому щорічними, вони поклали початок традиційним двострорннім матчам.

В 1865р. був заснований Лондонський атлетичний клуб, який популяризуав легку атлетику, він проводив змагання і спостерігав за збереженням статуту про любительство (в Англії тих часів «професіоналами» вважалися люди, які займалися фізичною працею, а «любителями» - представники вищих верств). Вищий орган легкоатлетичного спорту – любительська атлетична асоціація, який об’єднував всі легкоатлетичні організації Британської інперії, був заснований в 1880р.

Трошки пізніше, ніж в Англії, стала розвиватися легка атлетика у США (атлетичний клуб в Ньо-Йорку організувався в 1868р., студентський спортивний союз – в 1875р.), де швидко досягла широкого розповсюдження в університетах. Це забезпечило в наступні роки (до 1952р.) провідні положення американських легкоатлетів у світі. До 1880 – 1890рр. в багатьох країнах світу були організовані любительські легкоатлетичні асоціації, які об’єднали клуби, ліги і діставші права вищих органів по легкій атлетиці.

Широкий розвиток сучасної легкої атлетики пов’язують з відродженням олімпійських ігор (1896р.), в яких, віддаючи додану давньогрецьким олімпіадам, їй відвели найбільше місце. І сьогодні олімпійські ігри – великий стимул для розвитку легкої атлетики в цілому світі.

Розвиток легкої атлетики в нашій країні в більшій мірі сприяло введення в 1931р. комплексу ГТО, в якому широко


Сторінки: 1 2 3 4 5