Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент

Як тільки почались з'являтись перші племена людей, як люди почали свій розвиток в общинах, тоді виникла потреба в меблях. Це були далеко не такі меблі як ми маємо на сьогоднішній день. Але вже тоді виникла потреба на чомусь спати, на чомусь сидіти і т.д.

Використання стільця для сидіння, обумовило виникнення стола в якості підставки для їжі та іншої ручної діяльності. В Стародавньому Світі за столом не сиділи, як прийнято тепер, а лежали на спеціальних лежаках.

Із розвитком людства, змінами архітектурних форм відповідно змінювались меблі і столи.

Панель та підставка не завжди були міцно з'єднані один з одним: в Середньовіччі з кухні виносилися сервіровані на "дошці" блюда і ця дошка ставилась на козли.

Поділ на столовий, письмовий, туалетний, гральний столи і стіл для рукоділля стався набагато пізніше.

Стіл є символом так-званого "культурного горизонту". Стіл -це пристіл дома. Гостей садять за стіл. Стіл був однією із ланок вертикального сприйняття трієчності світу: підлога - стіл - стеля.

У азіатських народів "культурний горизонт" нижчий від європейського. В будинку сидять на підлозі або на маленьких лавках, стіл набагато нижчий від традиційного європейського.

Над столом молитвою освячується їжа, за столом поминають покійних родичів і близьких, за столом люди святкують, вчаться, спілкуються. Навіть туристи, чи люди які відпочивають на природі організовують певний простір у вигляді столу.

На даний час не існує обмежень і чітких правил у виборі розміру і форми стола. Іноді політ дизайнерської фантазії створює різноманітні чудернацькі форми, а технологічний розвиток дозволяє ці фантастичні форми реалізувати. Завдяки цьому споживач має можливість вибрати собі саме такий стіл, який задовольнить його

естетичні і ергономічні потреби. З розвитком технологій і виробництва, ми маємо можливість замінити дорогу натуральну сировину на штучну, що теж дає можливість покупцю скоротити витрати.

Варіанти столів:

1

В інтер'єрі квартири стіл займає особливе місце, і від того, яку він має форму, де розміщується і які функції виконує, багато в чому залежить загальний вид інтер'єру кімнати. Так, стіл у вітальні - це місце, де збирається вся родина. Звичайно його розміщають у центрі кімнати, а при зонуванні простору він займає головне місце в зоні, при цьому йому необов'язково знаходитися в центрі. Столи такого типу мають багатофункціональний характер: при необхідності, їхню корисну площу можна збільшити - вони розкладаються чи розсовуються Крім того, кришка .у такого столу облицьована коштовними породами шпону, тому він вносить визначене декоративне звучання і якоюсь мірою впливає на загальне розташування предметів.

Сімейство столів різноманітне: столи кухонні, обідні, робочі, журнальні, сервірувальні, туалетні, столи відкидні, засувні, начіпні. У комплект меблів, які ми можемо придбати, входять обідній стіл для вітальні і журнальний для куточка відпочинку. Але розмову хочеться повести не про них, а про ті столи, що не входять у комплекти гарнітурів. Такі своєрідні столи розробляються індивідуально.

Оскільки стіл є чи не найважливішим елементом меблів в домі, то він повинен мати відповідний естетичний вигляд. Завдання дизайнера полягає в тому, щоб стіл був не тільки підставкою для їжі чи книг, а щоб він був прикрасою інтер'єру. Для того щоб стіл цікавіше виглядав можна постаратись розкрити якусь тему, показати на його кришці чи ніжках якийсь сюжет, зобразити рослинний чи тваринний орнамент.

На даний час ми маємо можливість виготовляти меблі і зокрема столи з різного виду матеріалів: метал, скло, пластмаса, пластик, натуральний чи штучний камінь і це далеко не увесь перелік. Але все ж таки найпоширенішим матеріалом, особливо на Прикарпатті і Гуцульщині, для виготовлення меблів є деревина.

Різьба по дереву - національний вид мистецтва в Західній Україні. В Україні художники створюють скульптурні композиції і покривають плоско-рельєфною різьбою побутові предмети і меблі.

Оригінальне виглядатиме в інтер'єрі дерев'яний круглий стіл з різьбою рослинного орнаменту. Він безперечно буде прикрасою будь якого інтер'єру.

І Кришка столу кругла - символ всесвіту. Круглий стіл ще за часів короля Артура символізував рівність між всіма хто сидів за цим столом. Немає чільного місця, немає кутів - всі рівні в своїх правах і обов'язках. Круг, коло - символ сонця, плину часу. А що краще може зобразити час як символізація чотирьох пір року на вставках, які розміщені між чотирма ніжками стола.

Кількість ніжок - чотири - теж має певну символіку. Чотири (4) - це число землі, стійке, кінцеве. Піфагорійці вважали його -початковим, числом, яке передувало всьому, корінь всіх речей, джерело.

ВСТУП

І Виготовлення меблів в Україні — це один з найдавніших видів :

прикладного мистецтва. Використовуючи прості інструменти і доступні матеріали майстри створювали високохудожні вироби, які мали високу якість і своєрідність.

Важливою і невід'ємною частиною будь-якого інтер'єра є меблі й устаткування. Зміни стилів і напрямків моди дуже сильно відбиваються на конструкції і зовнішньому вигляді меблів. Досить непросто підібрати для приміщення меблі, не порушуючи при цьому гармонійності інтер'єра. Дуже привабливі форми і дизайн стародавніх меблів, що часом значно перевершують сучасні меблі добірністю ліній та надійністю конструкції. Сьогодні зустрічаються варіанти сучасних меблів, стилізовані під меблі минулих років. Але варто пам'ятати, що подібні речі, нехай і чудово виконані, підходять не для будь-яких інтер'єрів. До того ж і тоді допускалися різного роду помилки, яких повторювати не слід. Тому введення в сучасну обстановку стилю минулих років повинне бути обґрунтоване і творчо


Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8