Бесіда "Вересневі зустрічі в бібліотеці" для 4 класу
Виховна бесіда
«Вересневі зустрічі в бібліотеці»
для 4 класу
Мета: докладне ознайомлення дітей з розстановкою книжок при відкри-тому доступі до фонду; прищеплення їм навичок самостійного вибору книг за допомогою різних наочних методів пропаганди; формування навичок чи-тацького спілкування.
Обладнання: змістовно оформлені виставки, бібліотечний плакат.
Хід заняття.
1. Організація до заняття.
Повторити вірш про книгу:
сінь я люблю – цей час щасливий
Та люблю найбільше пір усіх:
У садах дозріють груші, сливи
Яблуко червоне і горіх.
айбільше я люблю ще осінь,
Як листки з дерев летять дрібні,
Що книжок ще більше , як і досі,
Прочитаю в ці осінні дні.
рочитаю – знатиму багато
Вчитель похвалить мене при всіх,
Це солодше ніж разом узяти
Яблуко і грушу і горіх.
Бібліотекар:
подіваюсь діти, що всі ж ви такі хороші, як герой цього віршика. А за-раз давайте поділимось враженнями від прочитаних влітку книг (діти розпо-відають про свої пригоди прочитаних книг).
2. Вивчення нового матеріалу.
а) бесіда: любі друзі, мабуть кожен з вас має домашню бібліотеку. Поки книжок у вашій бібліотеці небагато, той проблем у вашому пошуку не вини-кає. Як правило, ви знаєте, де віднайти книжку, яка вам потрібна.
Як віднайти потрібні книжки, де їх багато. Уявіть, скільки часу затратить бібліотекар, якби книги не були розставлені в суворому порядку.
Розглянемо, як розставлено книги в нашій бібліотеці. Ви напевно звер-нули увагу на те, що книги на полицях шафи стоять, а не лежать.
Так вони краще зберігаються, але стояти книжки не повинні як-небудь, а за своїми правилами. В тісноті книжки теж задихаються. Дістаючи такі книж-ки з полиці, можна пожувати обкладинки, крім того у надто щільних книж-ках частіше заводяться комахи, шкідники.
А коли книжки стоять на полицях занадто вільно, їм теж погано. Вони перекошуються, палітурки самі собою починають відриватися.
Книжки повинні стояти не надто тісно, але й не дуже вільно. В нашій бібліотеці розставлені книги згідно вікових груп читачів:
1) книги для учнів 1-4 класу
2) 5-9 класу
Книги для вчителів розставлені на окремі стелажі, а журнали і газети розставлені окремо від книжок (за алфавітом їх назв, в середині кожної назви за роками, а потім за номерами).
Хлопчики і дівчатка, відкрийте книжку на другій сторінці і побачите в лівому рядку букви і цифри. Звичайно вам не зрозуміле, зате для бібліотекаря ці позначки дуже важливі, вони є "пропискою книжки". Тому прочитавши букви і цифри, які називаються шифр, бібліотекар дізнається на якому місці повинна стояти книжка.
Давайте підійдемо ближче до книжкової полиці. Ви бачите акуратно складені книжки, а між ними роздільники. Вони допомагають у пошуку по-трібної книжки.
Для того, щоб привернути увагу до найцікавіших гарних книжок, в біб-ліотеці створюються виставки, плакати.
б) бесіди біля книжкової виставки.
3. Підсумок заняття.