У нас: 141825 рефератів
Щойно додані Реферати Тор 100
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент


Сценарій проведення уроку.

Тема уроку: Команда присвоєння. кодоплівка Проміжні величини.

Мета уроку: учні повинні знати структуру команди присвоєння, виконувати команду присвоєння, визначати типи величин в серії команд присвоєння, використовувати команду присвоєння при розв’язанні задач, а також знати, що таке проміжна величина та вміти виділяти аргументи, результати та проміжна величини.

Обладнання уроку: КНОТ “Корвет”, кодоскоп, діапроектор для показу слайдів, магнітофон, плакати, малюнки.

Тип уроку: “машинний варіант” навчання.

FILE IN1.BAS. МікроДос.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Добрий день дорогі гості, які завітали в наш комп’ютерний клас, де панує його величність комп’ютер!

Добрий день хлопчики та дівчатка! Друзі, ви зовсім забули про виконання домашнього завдання, яке вт отримали декілька занять тому назад. Нагадаю, вам треба скласти алгоритм перетворення цього симпатичного рожевого слона в муху. При цьому ви повинні змінювати тільки одну букву. СЛОН-СЛОГ і т.д. Друзі, які у вас є запитання по попередній темі? Чи є такі, хто не виконав домашнє завдання? Прошу нагадати умову домашнього завдання. ......., зачитайте, будь-ласка заголовок алгоритму. Подивіться, будь-ласка, на екран і ви побачите, як треба було зробити д/з.

А тепер, всі закрили зошити, і проводимо нашу розминку “тенісний м’ячик”.

б) Які ви знаєте величини? Яку інформацію може обробляти комп’ютер?

а) числові;

б) літерні;

в) графічні.

Які величини називаються постійними? Наведіть приклад постійної величини.

Які величини називаються змінними. Навести приклад.

Сказати, які величини в цьому списку постійні, а які змінні?

а) швидкість руху (v)

б) кількість помилок в диктанті

в) маса тіла (m) кодоплівка

г) стала Больцмана

д) кількість сторінок в книжці

е) заряд електрону ( )

к) оцінка по предмету

л) кількість днів в місяці

м) кількість хвилин за годину

н) марка автомобіля

о) перша космічна швидкість

Чи вірно визначений тип величини

а) кількість планет в Сонячній системі 1. тип дійсн.

б) назва континенту 2. тип літ

в) площа земної поверхні 3. тип ціл кодоплівка

г) кількість робочих днів за місяць 4. тип ціл

д) відстань між населеними пунктами 5. тип дійсн

1а) Чому в алгоритмах необхідно указати типи величин?

Розподіл величин по типам робить алгоритми більш зрозумілими для людей.

Якщо виконавцем алгоритму є ЕОМ, то різні величини займають різний об’єм пам’яті.

Дорогі друзі, дайте мені відповідь, які переваги людини перед ЕОМ.

(Комп’ютер) Послухайте ці уривки з віршів

“Снег холоден.

И каждый покой глубок

И нет тихой елки в рождество

Или каждая свеча белая”.

Перекладач попрацював над цим текстом та написав такі вірші:

“Снег хододен. Холоден снег

Глубокий покой навек.

И елки рождественской нет

Оплывшие свечи и снег.”

Хто автор цих віршів? Зрозуміло що людина-перекладач, а не комп’ютер. Людина створила настрій одинацтва, картину зимної ночі перед Різдвом без традиційної ялинки. На екрані – пейзаж зими.

А тепер переходимо до нової теми.

Тему ви можете побачити на екрані комп’ютера або на екрані.

Для того щоб запам’ятати або змінити значення величини в алгоритмічній мові є спеціальна команда – команда присвоєння, яка записується в такому вигляді:

зміна: = вираз

або кодоплівка

ім’я змінної: = вираз

Знак “: =” – знак присвоєння

Команду присвоєння слідує читати таким чином.

Є така команда.

- кодоплівка

Змінній а присвоїти значення 10,

- кодоплівка

цю команду зачитати одному з учнів.

ЕОМ: = “Корвет” – кодоплівка.

Далі зверніть увагу на слідуючи команду

с: = а + в.

В цій команді спочатку обчислюється значення виразу а+в, а потім це значення присвоюється змінній с.

А ось зверніть увагу на цю команду:

m:=1

m:=m+5

при виконанні команди “m:=15” ЕОМ запише значення виразу (15) в прямокутник змінної m. (попереднє значення, яке б воно не було буде стерто)

m:=15

 

m:=m+5 Після виконання цієї команди, значення змінної m буде збільшено на 5.

Приведу вам приклад за допомогою якого теж можна пояснити використання команди присвоєння. (Малюнок).

Або ось ще такий приклад. Є вас магнітофон. Всі свої касети ви пронумерували.

Якщо ви на касету записали пісні групи “Технологія”, то яку ви команду виконали?

№1:= “Технологія”

А якщо вам мама сказала: “Дитино, до нас в неділю завітають гості. Я хочу, щоб ти їм запропонував українські народні пісні, замість своєї музики.” І ви переписали на касету № 1 українські народні пісні.

№1:= “Українські народні пісні”

А тепер я пропоную вам такі усні вправи:

Які значення будуть мати змінні х та у після виконання слідуючої серії команд?

х:= 35; у:= 21; х:=х-у?

Яке значення буде мати змінна z після виконання слідуючої серії команд

а=:8 b:=ах4 z:=b-28?

Яким було значення величини х, якщо після виконання команди присвоєння х:=х+5 воно стало рівним 81

ОТВ:=76

Яким було значення величини х, якщо після виконання команди х:=6 воно стало рівним 9?

Яким могло бути значення величини х, якщо після виконання команди х:=-х воно стало додатнім?

А зараз запишіть домашнє завдання.

Напишіть заголовок для алгоритму обчислення об’єму кубу. На кодоплівці – малюнок.

Яке значення прийме змінна р після виконання слідуючої серії команд

р:=0

р:=р+1

р:=р*2

р:=р2

р:=р*р?

Перевірка освоєння нової теми:

І№1.BAS

Д/з записати на англ.. мові заголовок алгоритму обчислення площі трикутника.

Дано: a, h

a – довжина сторони АС

h – висота

Знайти:

а, h, S – невідомі числа.