У нас: 141825 рефератів
Щойно додані Реферати Тор 100
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент


КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ

на тему:

“Секрети зимової краси”

(для старшої групи)

Тема: Секрети зимової краси

Мета: Познайомити дітей з характерними ознаками зими в живій і неживій природі, причинами, що зумовлюють зміни в природі. Вчити спостерігати за явищами в природі, фантазувати, збагачувати свою мову новими словами. Дати поняття про кольорові контрасти, гармонію кольорових тонів, вчити помічати відтінки кольору.

Виконувати почуття милування красою рідного краю. Розвивати естетичні смаки дітей.

Обладнання: Ілюстрації “Зимовий пейзаж”, “Іній“, сніжинки, сніговик, зразок пейзажу “Зимова ніч”, книга “Ознайомлення з навколишнім“ Л.А.Мечник, 1997 р.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Мотивація навчальної діяльності.

Дітки, а спробуйте відгадати загадку. Слухайте уважно.

Чудо-сани прилетіли,

Скакуни в тих санях білих.

А у них сидить цариця

Білокоса, білолиця.

Рукавом махає –

Сріблом все вкриває!

(Зима)

-Діти, скажіть, як такими словами, як біла, білосніжна, снігурочка, красуня, можна описати красу зими?

-А чи можна зиму назвати чарівницею?

2.-На сьогоднішньому занятті ми з вами спробуємо розгадати секрети зимової краси.

3.Спостереження – милування зимовою красою.

-А тепер послухайте вірш і скажіть:

-Якого кольору зима?

Білі черевички у зими

Вкрив дерева білими крильми

Морозець колючий, мов шипшина

Білі черевички у зими,

Біла-біла в неї кожушина.

П.Сингаївський.

-Які кольори можна зустріти у зимовій природі?

-А якого кольору сніг на сонці і у затінку?

-А скажіть, будь-ласка, чи змінюється колір снігу вранці, ввечері, під час морозу, у відлигу?

-Придивіться уважно до снігу, дерев, неба.

(Використовувати ілюстрації).

-На ці запитання відповісти вам допоможе вірш

Вийшли вранці ми

Вийшли вранці ми

Дивне місто проти сонця!

Всі взолочені віконця…

Ні, такої ще зими

Не стрічали ми.

Проти сонця дим!

Проти зимнього патлатий,

Що з труби зверта від хати,

Й понад садом молодим

Тане, тане дим…

Ох, яка ж краса!

Сад увесь убрався в іній,

Проти сонця він – як синій.

Гілля до землі звиса,-

Ох, яка ж краса.

П.Тичина.

4.-А зараз, дітки, як зачитаю вам вірш, а ви повинні закінчити деякі рядки. Слухайте уважно.

Зима! Зима! Усякий знає.

Вона холодною …(буває)

Летять кружляють, як пушинки,

Легкі, білесенькі.. (сніжинки)

От випав сніг, яка обнова!

Зима тоді така… (чудова)!

Міста чистенькі, білі села-

Зима і радісна, й… (весела)

Кружляють вальс сніжинки, ніжні,

Зима пухка і… (білосніжна).

Вона й тоді усім хороша,

Коли мете легка… (пороша)

Мороз у лід озера кута

Зима тоді всі кажуть… (люта)

Вона бува серйозна:

Суха і вітряна, й…(морозна)

А як посуне хмара сива,

Зима по-своєму.. (красива)

І особлива, і чарівна,

Як королева, чи …(царівна)

А вранці іній, - от обнова!

Яка зима у нас… (казкова)!

Хоч і мороз за ніс щипає

Дітей ніщо не …(зупиняє)

Бо все одно зима прекрасна,

Вся біла, світла… (ясна)

А якщо вітер завиває,

То ясно всім: зима… (співає)

А вранці небо чисте-чисте

Зима святкова… (урочиста)

Зима буває вередлива,

То часом добра, то…(сварлива)

5.Підсумок заняття.

-Отже, діти, якою ви побачили зиму сьогодні?

-Які секрети зимової краси ми розгадали?