У нас: 141825 рефератів
Щойно додані Реферати Тор 100
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент


КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ

на тему:

“В гостях у казки”

( ІІ молодша група)

Мета: Вчити дітей інсценувати казку. Правильно в діалозі передавати мову дійових осіб, близько до тексту. Закріпити і поглибити знання дітей про українські народні казки, які вони знають; навчити за ознаками, подаваними в загадках, відгадувати персонажі казок. Розвивати і збагачувати словниковий запас, діалогічне мовлення, вміння передавати емоції, міміку, жести певного образу. Вчити правильно вживати прийменники в, на, під, біля. Виховувати вміння уважно слухати свого товариша, бажання брати участь у драматизації та проявляти інтерес й любов до українських народних казок, колискових пісень.

Обладнання: ілюстрації до українських народних казок: “Ріпка”, “Коза-дереза”, “Рукавичка”, Котик і півник”, “Солом’яний бичок”. Гра “Тихо-голосно”, гра “Де звірята”.

Хід заняття

Діти, сьогодні ми з вами потрапимо в казкову країну, в чарівний ліс, де зустрінемось з казкою, Давайте ми разом скажемо ось такі слова:

Мив чарівний ліс підем,

Казку в лісі ми знайдем.

Кругом себе повернись,

Казко, де ти? Нам з’явись!

Ось ми і в лісі. Казка приготувала нам цікаві завдання. А де ці завдання, ми зараз знайдемо.

Гра “Тихо - голосно”

Відгадування загадок про казки.

1.Вигнав дід козу із хати,

Та й пішла вона блукати.

В зайця хатку відібрала

Всі козу ту виганяли.

Рак козуню ущипнув-

Зайцю хатку повернув.

2.Загубив ді рукавичку,

Рукавичку-невеличку.

Звірі в неї поховались.

Бо морозу налякались.

Так вже тісно їм усім-

Ось-ось-ось порветься дім.

-А хто сховався в рукавичку?

(Відповіді дітей)

2.Я – бичок-третячок,

Смоляний в мене бочок.

Із соломи дід зробив

І смолою засмолив

4.Сидить півник на печі,

Їсто смачненькі калачі.

Тут лисичка прибігає,

Мерщій півника хапає.

Біжить котик рятувати,

В лиски півника забрати.

Гра “Де звірята?”

(Вживання прийменників в, на, під, біля)

Фузкультхвилинка

Стрілись в лісі всі звірята

І давай все розглядати

Трава низенька-низенька,

Дерева високі-високі.

Вітер дерева колише-гойдає

То вгору, то назад, то вниз нахиляє.

А по доріжці зайчик скака:

Мабуть, це друзів своїх він шука.

І тихесенько усілись.

Діти сідають на стільці.

-А зараз послухайте ще загадку і відгадайте, про кого вона.

Спекла його бабуся

Із борошна й яєць.

Такий він гарний вдався-

Ну просто молодець!

Кругленький, рум’яненький,

Веселий і меткий.

Та тільки втік із дому,

Попав у ліс густий.

-А з ким зустрівся в лісі Колобок?

Давайте ми з вами зараз покажемо, як Колобок зустрівся із зайчиком т вовком.

Інсценізація уривку з казки “Колобок”.

-Ми з вами виконали завдання казки і за це вона підготувала нам сюрприз. Погляньте, що це під деревом? (Глечик). Це не простий глечик, а чарівний. Давайте попросимо його:

Глечику чарівний, пісню заспівай нам,

Бо втомились ніжки, відпочинем трішки.

Тихо стало казковому лісі. Відпочивають казкові герої. Попрощаємось з ними.