Сценарій виховного заняття
на тему:
“Поле чудес”
Тема: Поле чудес.
Мета: Узагальнити знання дітей про окремі річки і міста, розвивати кмітливість, пам'ять, мислення та інтелект дітей.
Обладнання: карточки з написаними буквами, призи.
Хід заняття.
І. Організаційна частина.
- Добрий день, літи. Сьогодні ми з вами будемо грати в дуже цікаву гру, яку ви всі, мабуть, дивитесь по телевізору. Ця гра називається “Поле чудес”.
ІІ. Основна частина.
Напевно ви теж хотіли б пограти у цю гру, що ми зараз і зробимо.
А зараз нам потрібно вибрати трьох учасників гри. Для цього я для кожного ряду загадаю загадку. А хто найшвидше відгадає, той буде одним з учасників.
Загадки
Вдень сліпа, вночі зряча, мишей ловить, а не кіт.
(Сова)
Вдень бідніє, вночі ясніє.
(Місяць)
Сам червоний, а чуб зелений.
(Буряк)
- Ось у нас уже є три учасники. Прошу вийти на середину. І так, розпочинаємо нашу гру. Запитання перше:
Яке місто квакає
М | О | С | К | В | А
А зараз загадки для другого туру.
1. Без вікон, без дверей
повна хата людей.
(Мак)
2. Не гаряча, а пече,
хто торкнеться – утече.
При дорозі не скубнеш –
обминеш.
Дуже злючою буває ця трава,
Називається вони ...
(Кропива)
3. Білий, як сніг
в пошані у всіх.
До рота попав,
там і пропав.
(Цукор)
Виходьте на середину. Запитання другого туру.
Яку річку можна переламати.
П | Р | У | Т
А зараз загадки для третього туру.
1. Вона тоненька та міцна,
латає нам кожух і свитки,
і зветься штука чарівна,
всі здогадались, дітки?
(Нитка)
2. Як дитиною буваю,
пелюшок тоді не маю.
Постарію, мов бабуся –
в сто пелюшок уберуся.
(Капуста)
3. Два брати через доріжку живуть,
один одного не бачать.
(Очі)
А тепер завдання для третього туру.
Яке місто літає?
О | Р | Е | Л
А тепер супер-гра. У ній беруть участь ті, що перемогли у трьох турах.
- Уважно слухайте запитання:
Як називалась дівчина у казці про “Мудру дівчину”?
М | А | Р | У | С | Я
- Молодці! Всі отримують призи! На цьому наша гра закінчилась.
ІІІ. Підсумок заняття.
Чи сподобалась вам ця гра?
Чи ви задоволені нею?
А що б ви хотіли, щоб ми провели на наступний раз?
До побачення.