У нас: 141825 рефератів
Щойно додані Реферати Тор 100
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент



Реферат - Уроки
52



Урок 1.

Тема: Організаційне заняття. Слухання музики, відтворення її в рухах.

Мета: Познайомитись з дітьми, з’ясовувати їхні музично-ритмічні здібності, розвивати навики слухового аналізу змісту музичних творів.

Хід уроку:

І. Організаційна частина.

Знайомство з учнями.

Пояснення правил поведінки на уроці, вимоги до одягу.

Вияв початкових знань учнів.

Вчитель пропонує дітям назвати пісні та ігри, які вони знають. Одну з названих ігор можна провести на цьому етапі уроку.

ІІ. Слухання музики.

Розпізнавання високих і низьких звуків.

Вчитель ілюструє на музичному інструменті високі і низькі звуки. Діти повинні словесно описати свої асоціації. (можна показати те, що уявили).

Слухання музичних творів.

Слухаючи музику, діти на контрастах звучання порівнюють (формування понять).

характер музичних творів (весело-сумно) (музичний супровід №1, №2);

темп музики (повільно-швидко) (музичний супровід №3);

(Перед прослуховуванням музичного твору вчитель пропонує дітям плескати в долоні з музикою. Проплескуючи ритмічний малюнок твору, діти з’ясовують, що перша частина музики звучить повільно, а друга - швидко).

динамічні відтінки в музиці (голосно-тихо).

Вчитель програє музичний твір (першу частину грає голосно, другу - тихо) (музичний супровід №1).

ІІІ. Рухи з музикою.

Гра “Хто в лісі живе?”

Завдання: “Показати лісове звірятко або пташку, розповісти, що про нього знає”.

На цьому етапі уроку до показу рухів звірят дітьми бажано підбирати відповідний музично-ілюстративний матеріал.

Урок 2.

Тема: Колективно-порядкові вправи. Утворення кола.

Мета: Ознайомити учнів з поняттям “коло”, продовжити з’ясування музично-ритмічних здібностей дітей;

Розвивати пам’ять і уяву, заохочувати дітей до спостереження за життям тварин і птахів;

Виправляти порушення просторових уявлень.

Хід уроку:

І. Колективно-порядкові вправи.

Вчитель малює коло на підлозі або позначає його іншим способом. Діти стають біля позначеного кола і беруться за руки. Вони повинні сказати, що коло їм нагадує. Тримаючись за руки, діти два рази проходять колом, намагаючись зберегти його рівним.

Відпочивши, діти самостійно утворюють коло, але пробують пройти його не тримаючись за руки.

ІІ. Ігри з музикою.

Гра “Хто в лісі живе?”

Гра “День і ніч” (музичний супровід – Й. Штраус, В. *******, Тв. 336 Французька полька)

ІІІ. Закріплення вивченого.

Гра “Утворіть коло”

Діти утворюють коло і намагаються запам’ятати місце, де стоять. З початком звучання музики розходяться по класі, а з припиненням повинні швидко повернутися на свої місця.

Урок 3.

Тема: Колективно-порядкові вправи. Марширування по колу. Ознайомлення з поняттям “Крок з носка”.

Мета: Ознайомити учнів з поняттям “Крок з носка”, вчити рухатися по колу; розвивати навики орієнтації в класі; виховувати зосередженість учнів; коригувати недоліки у розвитку сприймання.

Хід уроку:

І. Колективно-порядкові вправи.

Гра “Утворіть коло”

Повторення вивченої на попередньому уроці гри.

Марширування на місці (музичний супровід №4)

Марширування по колу.

Спочатку діти рухаються тримаючись за руки, пізніше руки ставлять на талію.

ІІ. Розучування нового матеріалу.

Гра “Киця і собака”

Завдання: “Киця за кущиком сховала шматочок сала, а неподалік спить собака. Собака спить чутливо, і найменший шум розбудить її. Вона не пустить кицю і сама схопить сало. Тому треба йти тихо, ставлячи ногу з носка”.

Вчитель показує кроки з носка – рух на кожну чверть такту (музичний супровід №5)

Проведення гри.

ІІІ. Повторення вивченого.

Гра “День і ніч”.

Урок 4.

Тема: Колективно-порядкові вправи. Марширування по колу кроком з носка і з високо піднятими колінами. Ритміко-гімнастичні вправи з предметами (м’ячами).

Мета: Закріпити в учнів поняття “Крок з носка”, розучувати ритміко-гімнастичні вправи з м’ячами, розвивати координацію рухів і увагу учнів, вміння порівнювати, виховувати спостережливість.

Хід уроку:

І. Колективно-порядкові вправи.

утворення кола.

марширування на місці.

гра “Лисичка на полюванні”.

Завдання: “Ходить лисичка лісом, хвостиком крутить, лапки піднімає (рух з високо піднятими колінами). Раптом тріснула гілка. Може це зайчик? Підкрадається тихо лисичка (кроки з носка). Зупинилася. Нікого. Йде лисичка далі.”

ІІ. Ритміко-гімнастичні вправи з м’ячами.

Вивчаються вправи 44,46,47,48 (музичний супровід – М. Сільванський “Український танець”).

ІІІ. Повторення вивченого

Гра “День і ніч”

ІV. Гра на увагу “Їстівне - неїстівне”.

Урок 5.

Тема: ознайомлення з поняттям “динамічні відтінки в музиці”(голосно-тихо)

Мета: формувати в учнів поняття “динамічні відтінки в музиці”, ознайомити з явищами природи, відлунням, закріпити вивчені ритмічно-гімнастичні вправи з м’ячами, розвивати увагу, вміння відтворювати в рухах зміст пісні, виховувати розуміння того, що без дозволу дорослих не можна ходити в ліс.

Хід уроку:

І. Колективно-порядкові вправи.

Повторення вивченого.

ІІ. Ритмічно-гімнастичні вправи з м’ячами. Закріплення вивчених вправ.

ІІІ. Розучування нового матеріалу.

Гра “Малі діти по гриби ходили” (музичний супровід №6)

ІV. Гра “Їстівне-неїстівне”.

Урок 6.

Тема: ознайомлення з поняттям “вправо-вліво”, “поворот навколо себе”

Мета: ознайомити учнів з поняттям “вправо-вліво”, “поворот навколо себе”, закріпити поняття динамічних відтінків в музиці і розвивати музично-ритмічне сприйняття , координацію рухів рук і просторову орієнтацію, виховувати інтерес до живої природи.

Хід уроку:

І. Колективно-порядкові вправи.

ІІ. Повторення вивченого

Гра “Малі діти по гриби ходили”

ІІІ. Розучування нового матеріалу.

діти показують вчителеві, де у них права, а де ліва рука.

етюд-гра “Грибочки”. (для імітації шапочок використовуються картонні круги діаметром 40 см. або парасольки. Завдання етюду-гри діти виконуватимуть стоячи в одній або в двох лініях).

Завдання: “Виростають в лісі на галявині грибочки. Спочатку ледь показались із землі, а потім піднімаються, наливаються. Які гарні в них шапочки! Багато хлопчиків і дівчаток хотіли б їх знайти, та грибочки ховаються. Подивилися вправо (переступаючи на місці ледь повертаються вправо), подивилися вліво (ті ж рухи в ліву сторону). Нікого немає - можна показати свою шапочку (кружляють навколо себе). Знову подивилися вправо-вліво. Хтось йде! Сховалися (присіли). (музичний супровід №7)”

ІV. Ритмічна вправа.

З музикою діти відбивають уявні м’ячики. Спочатку обома руками, потім правою і лівою. (музичний супровід №8).

V. Гра “Збираємо гриби”

Із голосним звучанням музики діти повинні утворити коло, музика звучить тихо – йдуть “шукати гриби”.

Урок 7

Тема: формування поняття “дистанція” (інтервал). Ритмічна вправа “переступання з оплесками”.

Мета:


Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11