Конспект уроку на тему “Створення видимого і невидимого світу” (1 клас)
-1-
Урок 11.
Тема: Створення видимого і невидимого світу.
Мета:
Навчальна – ознайомити з двома світами – видимим і не видимим, як творінням Господа Бога. Вчити аналізувати зором біблійні малюнки.
Розвиваюча – розвивати бажання вивчати молитви, промовляти молитву ангелу хоронителю.
Виховна – Виховувати любов до ближнього (молитва за здоров’я), любов до світу, в якому живемо.
Обладнання уроку:
Святе Письмо.
“Дитяча біблія” (ілюстрована), (на кожен стіл).
Фігурки – статуетки ангелів.
-2-
Хід уроку.
Християнське привітання:
Слава Ісусу Христу!
Слава навіки Богу!
2. Вступ до уроку.
Підведення дітей до молитви:
Діти, наближається релігійне свято – день Михаїла Архістратига.
У нас у класі вчиться Михайлик... або тато Оксанки і Галинки носить ім’я цього Святого. Давайте помолимось за його(їх) здоров’я.
Молитва “Отче наш”
Актуалізація опорних знань.
Перевірка домашнього завдання
Чи молились ви вдома перед прийняттям їжі, після прийняття їжі?
Чи відчували ви, що проголошуєте подяку Богові?
Чи моляться ваші батьки?
Яку молитву вас навчили вдома? (2-3 учні відповідають)
А тепер повторимо віршик “Хліб”, який ми вчили минулого разу. (Колективне промовляння)
Мотивація навчальної діяльності.
Повідомлення теми уроку:
Сьогодні ми з вами повинні дізнатися, як був створений видимий і невидимий світ . Дізнаємось, хто створив цей світ, що було в світі створено і в якому порядку це відбувалося. Отож уважно слухайте і запам’ятовуйте.
Здобуття знань (Пояснення нового матеріалу)
Розповідь.
Бог створив два світи: невидимий і видимий.
Невидимий – ангельський світ, існує на небі.
Видимий – матеріальний, світ земний.
По-іншому кажемо, що Бог створив небо і землю.
-3-
Це записано в Святому Письмі, тобто в Біблії, в перших її розділах, зокрема в книзі “Буття”.
А тепер дізнаємось, кого Бог створив на небі, а кого на землі:
На небі були створені – Ангели. Вони є чистими духами, які не мають тіла, але у них є розум і воля. Вони красиві і могутні, ангели були створені для служіння Богові.
(Вчитель демонструє декілька фігурок – статуеток ангелів, підкреслює їх красу, ніжність, зайнятість: ангели грають на різних музичних інструментах).
Продовження розповіді:
Не всі ангели були такими, що служили Господу. Декотрі збунтувались, відлучились від Бога, гнівили Його. За це Бог скинув їх у пекельну темноту.
Добрих ангелів Бог нагородив небесним щастям. Вони люблять людей і охороняють їх від зла. Їх називають Ангелами - Хоронителями.
Кожна людина має свого Ангела – Хоронителя і має молитися до нього.
Зараз ми почуємо таку молитву і навчимося її промовляти:
Ознайомлення з молитвою до Ангела – Хоронителя:
Молитва
Ангеле Божий,
Хоронителю мій.
Ти завжди
При мені стій:
Рано, ввечір,
Вдень, вночі,
Будь мені
До помочі.
(Діти промовляють 2-3 рази)
Продовження розповіді:
Ангелики мають крила, щоб швидко пересуватись – літати, приходити до людини на поміч.
А тепер покажемо як Ангелки літають.
-4-
Фізкультхвилинка “Мій ангелик”
Діти піднімають руки вгору, опускають вниз, відтворюючи політ ангела.
Крутяться на місці, рухаючи руками, як Ангелики крилами.
Продовження розповіді:
На початку уроку ми молилися за здоров’я тих, хто носить ім’я Михайло, згадували про Святого Михаїла Архісратига. Цей Святий є головним вождем небесних сил – всіх ангелів. Він архангел, а за велике керівництво його ще називають Архістратиг.
Архістратиг Михаїл веде боротьбу з нечистою, диявольською силою, з тими злими духами, що відлучились від Бога.
Словникова робота:
Отже, ми сьогодні повинні запам’ятати такі слова: ангел, архангел, Архістратиг.
(повторення з учнями 2-3 рази)
Продовження розповіді:
Отець Небесний створив також світ видимий, землю, яка спочатку була порожня. Дух Божий ширяв над водами. І сказав Творець:
(Учитель зачитує вірші з “Дитячої Біблії”. Бут.1.3-27, показуючи малюнки, якими ілюстрована до даної теми ця книга. Пропонує розглянути учням дані малюнки у своїх “Дитячих Бібліях”, що є на кожній парті – столі.)
Вивчення пісні “Хто сотворив?”(з рухами)
Хто сотворив
Небо і землю (2)?
- Наш Господь Бог.
Хто сотворив
Моргаючі зірки (2)?
- Наш Господь Бог.
Хто сотворив
Літаючі пташки (2)?
- Наш Господь Бог.
-5-
Хто сотворив
Плаваючі рибки (2)?
- Наш Господь Бог.
Хто сотворив
Тебе і мене (2)?
- Наш Господь Бог.
7. Підсумок уроку, закріплення матеріалу.
Своєю мудрістю і всемогутністю Бог створив світ видимий і невидимий.
Пригадайте, діти, і скажіть:
- Що належить до невидимого світу?
- Що створив Бог на землі?
- У якій книзі про це написано?
8. Домашнє завдання:
Намалювати, чи виготовити з паперу Ангелика, (чи тільки крильця для Ангелика).
9. Молитва до Ангела – Хоронителя (вивчена на уроці)
10. Християнське привітання:
Слава Ісусу Христу!
Слава навіки Богу!