У нас: 141825 рефератів
Щойно додані Реферати Тор 100
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент





Конспект уроку на тему “Хліб наш насущний” (1 клас)

-1-

Урок 10

Тема: Хліб наш насущний.

Мета:

Навчальна – ознайомити з процесом приходу хліба на наш стіл. Дати усвідомити, що годувальником усіх людей є Господь Бог.

Розвиваюча – формувати і розвивати почуття вдячності Богові за щоденну поживу.

Виховна – виховувати бережливе, шанобливе ставлення до хліба; виховувати повагу до людей праці – хліборобів.

Обладнання уроку:

Святе письмо.

Учнівські роботи – малюнки.

Хліб на вишиваному рушнику.

Серія картин “Від зернини – до хлібини”.

“Молитви для дітей”, Київ, 2002р.

-2-

Хід уроку:

1. Християнське привітання:

Слава Ісусу Христу!

Слава навіки Богу!

2. Вступ до уроку.

Підведення дітей до молитви:

Подяка Господу Богові за тижневий відпочинок від навчання в школі – канікули.

3. Дитяча молитва:

“Боже, Отче, глянь на мене,

Зроби добре дитя з мене.”

4. Актуалізація опорних знань.

Перевірка домашнього завдання:

Огляд – виставка малюнків на тему попереднього уроку.

5. Мотивація навчальної діяльності.

Повідомлення теми уроку.

Вчитель виносить хліб на вишиваному рушнику, поклоняється, цілує хліб і промовляє:

“Отче наш, хліб наш насущний дай нам сьогодні”(Мт.6.11)

Вчитель ставить хліб на стіл і говорить:

- Сьогодні ми з вами будемо говорити про хліб, про святий хліб.

6. Здобуття знань (Пояснення нового матеріалу)

Вступна бесіда:

- Тільки що ви почули слова, дуже важливі слова, які людина промовляє щоденно. Кожен з вас вже догадався, коли ми кажемо ці слова, просячи у Бога хліба насущного.

Так, звичайно, ці слова з молитви “Отче наш”. Цю молитву ми вже вивчили, починаємо з неї окремі наші уроки, або закінчуємо їх. Сьогодні вам треба запам’ятати, що ці важливі слова, а також і цілу молитву “Отче наш” можемо прочитати у книзі “Біблія” (вчитель показує “Біблію” і ще раз цитує:

-3-

“Отче наш, хліб наш насущний дай нам сьогодні”.)

Іноді можна почути , що речення з цим самим значенням звучить ще й так:

“Хліб наш щоденний дай нам нині” або ...дай нам днесь.”

Всі ці вислови однакового змісту. Значить, слово “насущний” таке як “щоденний”, тобто хліб наш насущний – це щоденна наша пожива, щоденна їжа, якою Господь нас годує.

Господь - наш годувальник, Він дбає про “щоденний пожиток” для людини, про різні продукти харчування, серед яких найважливішим є хліб.

Уявна подорож “Як до нас приходить хліб”

- Діти, хліб – святий, бо він виготовляється із насіння злакових рослин, які виростила земля з Божої волі. Як же прийшов до нас хліб? Зараз ми про це дізнаємось, підемо у “подорож”, будемо мандрувати тими місцями, якими до нас прийшов хліб.

(Учитель демонструє серію картин “Від зернини до хлібини”, коментує кожну картину, підкреслює важливість праці хлібороба на всіх етапах його роботи).

Діти приходять до висновку, що у виробництві хліба беруть участь люди різних професій, зокрема: землероб, тракторист, комбайнер, шофер, мельник, пекар, продавець. Їх праця потребує умінь, знань, навичок. Виготовлення хліба – довготривалий і складний процес.

Пісня-гра (фізкультхвилинка)

“Скажи, скажи, хлібчику, як до нас ти йшов?”

Опис гри:

Учитель співає перші рядки (такі як назва гри) - 2 рази. Обирається один учень на роль “хлібчика”. Йому даємо відповідний атрибут: коронка з малюнком хліба, колосочки, тощо. Даний учень демонструє всі дії, запропоновані учнями класу у певному порядку, діти повторюють ці рухи:

Землю орали, землю засівали, дощі поливали, сонце пригрівало, колосся виростало, колосочки жали, зерно молотили, з поля вивозили, у млині

-4-

мололи, муку висівали, хлібчик випікали, в магазин возили, хлібчик продавали, хлібчик споживали.

(Діти, пригадуючи участь у “подорожі” можуть використовувати тільки окремі вислови, хто що пригадав).

Бесіда – роздум

Думаю, що тепер всі зрозуміли, яка то важка і складна праця людей, що годують нас хлібом. Цю працю треба шанувати, хліб треба берегти, як дар Божий. Отець Небесний знає, що нам потрібна їжа, він турбується про те, що нам “їсти та що нам пити”. За це ми маємо бути Йому вдячні. Слова подяки висловлюємо в коротких молитвах до і після їди.

(Можна зачитати зразки таких молитв із книжечки “Молитви для дітей”, Київ, 2002р.)

Богові маємо дякувати дуже щиро, бо тільки Він керує нашим харчуванням.

(Вчитель зачитує із Святого Письма “Друге примноження хлібів” М.т.15.32.-39)

Заучування вірша “Хліб”

А тепер вивчимо вірш, який вчить нас бережному відношенню до хліба:

“Хліб”

- Хліб – святий, ти це пам’ятай.

Хлібом не грайся, його не кидай.

Хліб – то, як батько, його ти шануй.

Щиро молися і і хлібчик цілуй.

Л.Березюк

7. Підсумки уроку

Учитель знов бере в руки хліб на рушнику:

- От тепер вам вже зовсім зрозуміло, чому я цілувала і тепер цілую цю хлібину (ще раз цілує).

-5-

Наші українські обряди і звичаї не обходяться без хліба, який кладуть на вишиваний рушник – символ нашої України, нашого краю.

Я ще раз хочу повторити для всіх:

Хліб – святий, хліб наш насущний.

А тепер прошу кожного з вас поцілувати хліб, як працю Бога і людини.

(Учитель несе хліб між партами, діти цілують його).

На закінчення уроку вчитель відламує або відрізає кусочки хліба і пригощає усіх дітей.

8. Домашнє завдання:

Молитися перед прийманням їжі, після їди. Попросити батьків навчити короткої молитви (з книжки “Молитви для дітей” або з “Молитовника”).

9. Молитва “Отче наш”. Подяка Богу за хліб насущний.

10. Християнське прощання:

Слава Ісусу Христу!

Слава навіки Богу!