Конспект комплексного заняття з дітьми І-молодшої групи “Їдемо в гості до ляльки Оксани”
Програмовий зміст: Продовжувати вчити дітей називати основні кольори, розрізняти предмети за величиною і формою, складати предмет з кількох частин. Розвивати творче мислення, пізнавальну активність, пам’ять, увагу. Виховувати дружні взаємовідносини.
Матеріал: Лялька Оксана, телефон, дрібні іграшки (різного кольору); кольорові цеглинки;
Матеріал до гри “Склади квіточку”, “Закрий віконечко”.
Хід заняття
Діти, сьогодні до нас прийшло багато гостей. Давайте, ми, як чемні діточки, привітаємося з ними. Зверніть увагу як всі до вас усміхаються. Ви гостям теж усміхніться, а на мене подивіться. (Лунає дзвінок по телефону).
Хто ж це до нас телефонує?
Алло! Так, це дитячий садочок, група “казочка” (в-ль розмовляє по телефону).
Діти, лялька Оксана запрошує нас до себе в гості. Ви хочете її провідати. Лялька Оксана живе далеко в селі, тому до неї ми поїдемо поїздом. А поїзд наш незвичайний. Він поїде тільки тоді, коли ви закриєте віконечка у кольорових вагончиках. Д/гра “Закрий віконечко”.
А тепер, діти, сідайте всі зручно, і щоб нам було веселіше їхати, то ми заспіваємо пісеньку: Наш поїзд рушає,
Вагончики біжать
А в поїзді веселі малята сидять
Чух-чух, чух-чух
Ту-ту!!!
Ось і зупинка. Всі обережно виходимо з поїзда. Діти, ми хочемо провідати ляльку Оксану, але якось негарно буде прийти до неї з порожніми руками. Зараз ми підійдемо до того столика і попросимо подаруночок для ляльки.
(Діти вибирають подарунки, дрібні іграшки).
А тепер ідемо шукати, де живе Оксанка.
Тут-тук-тук.
Добрий день, Оксанко!
лялька: - Добрий день, малята! Я дуже рада, що ви прийшли до мене і хочу з вами познайомитися (діти знайомляться з лялькою, називають своє ім’я і дарують подарунок).
Оксаночко, ми тобі хочемо ще подарувати дуже гарні квіточки, але подув зимовий вітер і пороздував пелюсточки і залишилися тільки серединки.
Діти, на що схожа серединка до квіточки? (на кружечок).
А на що схожі пелюсточки? (на овал).
Якого кольору кружечки (червоні, оранжеві, жовті, сині).
А тепер я попрошу вас підібрати до червоно кружечка – червоні овали, до жовтого – жовті і т.д. (Д/г “Склади квіточку”).
Лялька: - Дякую, вам, малята. Справді чудові вийшли квіточки. А тепер я хочу з вами погратися. Подивіться, що є у мене. Це цеглинки. Я дуже люблю ними гратися, і хочу навчити вас (гра “Мавпочки”).
Оксанко, тепер ми хочемо тобі заспівати пісеньку і потанцювати з тобою.
Пісенька “Пиріжок”
Пиріжок, пиріжок,
Ми спекли з грибами
Пиріжок, пиріжок,
Подаруєм лялі. Ось!
Лялька: Пиріжок я візьму,
З вами у танок піду.
Весело нам було у тебе, Оксанко, але пора нам уже додому повертатися.
Лялька: - мені також з вами було дуже весело і цікаво. Дякую, що ви до мене завітали. А ще я хочу пригостити вас печивом