Конспект уроку на тему “Створення видимого і невидимого світу” (1 клас)
Тема: Створення відомого і невідомого світу.
Мета:
Навчальна – ознайомити з двома світами – видимим і не видимим, як творінням Господа Бога. Вчити аналізувати зором біблійні малюнки.
Розвиваюча – розвивати бажання вивчати молитви, промовляти молитву ангелу хоронителю.
Виховна – Виховувати любов до ближнього (молитва за здоров’я), любов до світу, в якому живемо.
Обладнання уроку:
Святе Письмо.
“Дитяча біблія” (ілюстрована), (на кожен стіл).
Фігурки – статуетки ангелів.
Хід уроку.
Християнське привітання:
Слава Ісусу Христу!
Слава На віки Богу!
2. Вступ до уроку.
Підведення дітей до молитви:
Діти, наближається релігійне свято – день Михайла Архістратича.
У нас у класі вчиться Михайлик... або тато Оксанки і Галинки носить м.’я цього святого. Давайте помолимось за його(їх) здоров’я.
Молитва “Отче наш”
Актуалізація опорних знань.
Перевірка домашнього завдання
чи молились ви вдома перед прийняттям їжі, після прийняття їжі?
Чи відчували ви, що проголошуєте подяку Богові?
Чи моляться ваші батьки?
Яку молитву вас навчили вдома? (2-3 учня відповідають)
А тепер повторимо віршик “Хліб”, який ми вчили минулого разу. (Колективне промовляння)
Мотивація навчальної діяльності.
Повідомлення теми уроку:
Сьогодні ми з вами повинні дізнатися, як був створений відомий і невідомий світ . Дізнаємось, хто створив цей світ, що було в світі створено і в якому порядку це відбувалося. Отож уважно слухайте і запам’ятовуйте.
Здобуття знань (Пояснення нового матеріалу)
Розповідь.
Бог створив два світи: невидимий і видимий.
Невидимий – ангельський світ, існує на небі.
Видимий – матеріальний, світ земний.
По-іншому кажемо, що Бог створив небо і землю.
Це записано в святому письмі, тобто в Біблії, в перших її розділах, зокрема в кінці буття.
Атепер дізнаємось, кого Бог створив на небі, а кого на землі:
На небі були створені – Ангели. Вони є чистими дуами, яки не мають тіла, але у них є розум і воля. Вони красив і могутні, ангели були створені для служіння Богові.
(Вчитель демонструє декілька фігурок – статуеток ангелів, підкреслює їх красу, ніжність, зайнятість: ангели грають на різних музичних інструментах).
Продовження розповіді:
Не всі ангели були такими, що служили господу. Декотрі збунтувались, відлучились від Бога, гнівили Його. За це Бог скинув їх у пекельну темноту.
Добрих янголів Бог нагородив небесним щастям. Вони люблять людей і охороняють їх від зла. Їх називають Ангелами - Хоронителями.
Кожна людина має свого Ангела – Хоронителя і має молитися до нього.
Зараз ми почуємо таку молитву і навчимося її промовляти:
Ознайомлення з молитвою до Ангела – Хоронителя:
Молитва
Ангеле божий,
Хоронителю мій.
Ти завжди
При мені стій:
Рано, ввечір,
Вдень, вночі,
Будь мені
До помочі.
(Діти промовляють 2-3 рази)
Продовження розповіді:
Ангелки мають крила, щоб швидко пересуватись – літати, приходити до людини на поміч.
А тепер покажемо як Ангелки літають.
Фізкультхвилинка “Мій ангелик”
Діти піднімають руки в гору, опускають вниз, відтворюючи політ ангела.
Крутяться на місці, рухаючи руками, як Ангелки крилами.
Продовження розповіді:
На початку уроку ми молилися за здоров’я тих, хто носить м.’я Михайло, згадували про Святого Михайла Архісратича. Цей Святий є головним вождем небесних сил – всіх ангелів. Він архангел, а за велике керівництво його ще називають Архістратич.
Архістратич Михайл веде боротьбу з нечистою, диявольською силою, з тими злими духами, що відлучились від Бога.
Словникова робота:
Отже ми сьогодні повинні запам’ятати такі слова: ангел, архангел, Ахістратич.
(повторення з учнями 2-3 рази)
Продовження розповіді:
Отець Небесний створив також світ видимий, землю, яка спочатку була порожня. Дух Божий ширяв над водами. І сказав Творець:
(Учитель запитує вірші з “Дитячої Біблії”. Бут.1.3-27, показуючи малюнки, якими ілюстрована до даної теми ця книга. Пропонує розглянути учням дані малюнки у своїх “Дитячих Бібліях”, що є на кожній парті – столі.)
Вивчення пісні “Хто створив?”(з рухами)
Хто створив
Небо і землю (2)?
Наш Господь Бог.
Хто створив
Моргаючи зірки (2)?
Наш Господь Бог.
Хто створив
Літаючі пташки (2)?
Наш Господь Бог.
Хто створив
Плаваючі рибки (2)?
Наш Господь Бог.
Хто створив
Тебе й мене (2)?
Наш Господь Бог.
7. Підсумок уроку, закріплення матеріалу.
Свою мудрість і всемогутність Бог створив світ видимий і невидимий.
Пригадайте, діти, і скажіть:
Що належить до невидимого світу?
Що створив Бог на землі?
У який книзі про це написано?
8. Домашнє завдання:
Намалювати, чи виготовити з паперу Ангелка, чи тільки крильця для Ангелка.
9. Молитва до Ангела – Хоронителя (вивчена на уроці)
10. Християнське привітання:
Слава Ісусу Христу!
Слава навіки Богу!