Конспект заняття
Конспект заняття для дітей ІІ мол. Групи з розділу “Мовленнєве спілкування” (використання наукових ідей О. М. Дяченко) тема: “В гості до Сонечка”
Мета:
Збагачувати словник дітей теми “Тварини. Продовжувати вчити дітей узгоджувати слова в роді, числі та відмінку, додержуючи правельних закінчень, правильно вимовляти звуки української мови, вправляючись у промовляні заклички. Розвивати армикуляційний апорат. Учити вживати кличний відмінок іменника, вічливі слова.
Розвивали творчу уяву (відновлювати схожість придметів за однією ознакою).
Виховували дружні взаємовідносини, бажання допомогти один одному.
Хід заняття
Вихователь пропонує привітатися один з одним, повідомлює назву, тему заняття:
- Привіт, моя радість. Ранок встав.
І в кімнату промінь сонячний завітав
Привітали під віконечком пташечки,
Заспівали, що найкращі в мене очі.
(Діти стоять у колі, вихователь продовжує).
- Діти всі любите качки. Сьогодні ми самі підемо в качку. Зараз ми з вами перетворимося у качкових героїв. Як ви думаєте, хто б міг сховатися під цією геометричною фігурою (вихователь показує жовтий круг).(відповідь дітей).
Вихователь: Уявимо себе курчами. Які курчата? Курчата маленькі, жовтенькі, пухнасті, як клубочки. Крильця в них зовсім маленькі, а хвостиків ще нема. Вони бігають і пищать: Як вони пищать? Я курча – мама велика, а курчата які ? (маленькі).
- Казочка починається. Жили були собі курчата з мамою – куркою. Заскучили вони за теплом і вирішили вони іти до сонечка. Вони хотіли попросити сонечко теплійше пригрівати. Пішли вони стежкою і підійшли до качкового будинка.
(Діти підходять до набірного полотна “Теремок”, сідають півколом на подушечки. Вихователь розповідає далі)
В цьому будиночку живе тварина, вона зачарована. Головне, уважно роздивитися яка це геометрична фігура, Якого вона кольору? А вже потім можно вгадати, хто це міг бути? (показує оранжевий трикутник, викладає його у віконечко теремка).
- Подивіться яка це геометрична фігура? Чому ви думаєте, що це трикутник? Якого він кольору? Кого з тварин він нагадує
Відповіді дітей
- Так діти це лисичка. Яку ви собі її уявили? Велика лесиця, а як сказати про її дитину?
(Вихователь говорить за лисичку)
- Як вас багато? А хто ви такі ?
Куди ідете?
- Давайте ми лисичку потримаємо, може вона знає де сонечко живе. Не забудьте до неї звернутися і будь – ласка скажіть. Лисичка : - Та я незнаю де сонечко живе, але до мене має прийти ше один гість, може він знає.
(вихователь показує коричнневий квадрат, пропонуючи дітям встановити схожість фігури з постаттю тварин. Який ведмідь?
- Прошу, діти памятайте ведмедя, може він знає, де сонечкоживе.
Ведмідь: - ні не знаю, я старий вже, усе забуваю. Нагадайте мені, як звуть моїх дітей
(Далі виховатиль показує зелений круг, пропонуючи дітям встановити схожість фігури з постаття тварини)
- Це жаба. Спитайте в неї, де сонечко живе. Жабка відповіла мені, що вона знає, де живе сонечко, але ми маємо відповісти на її запитання. Отож, слухайте уважно. Жаба – мама, а як сказати про її малятко? Жабка вона, а жабенятко? Одне жабенятко, а багато? Жабенятко воно, а жабенята ? жабці спадобались ваші відповіді і вона відкриє нам таємницю де живе сонечко.
(Діти підходять до вікна, на котрому прикріплена хмаринка під нею Сонечко)
Проводиться психогімнастика “Веселі краплинки”
- Миші курчата намагались свої крильця. Подумайте на них, щоб скорійше висохли. А тепер покличемо сонечко:
- Сонечко, сонечко
Вигляни в віконечко
На весняні квіточки
На маленькі діточки.
(Вихователь знімає хмаринку і “відкриває” сонечко).
Ось ми зараз пограємось. Але, спочатку сонечко хоче з усіма курчатами познайомитись. Говоримо голосно і виразно, щоб усі почули і зрозуміли.
Гра “Ланцюжок знайомств” Підсумок заняття: Хто, або що сподобався (сподобалося) дітям на заняті?