Конспект заняття
Конспект заняття для дітей ІІ мол. Групи з розділу “Мовленнєве спілкування” тема: “Подорож на лісову галявину”
Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей розрізняти звуки ч-с-ш-ж-к, знаходити їх у слові, інтонаційно виділяти, використовувати звуконаслідувальні слова, вправляти у вимовлення з різною силою голосу; розвивати мовне дихання, силу голосу, фонематичний слух, дрібну маторнну рук, мислення, спостережливість, уяву; виховувати увагу, любов до природи, добрату, дружні взаємовідносини.
Матеріал: придметні картинки, вірщі, загадки, вправи для розвитку дрібної маторини.
Хід заняття
- Вступна бесіда про весну:
Усміхайться нам сонечко заглядає до нас у вікно
Кличе діточок всіх погратися
Потанцювати і посміятися
- Діти вирушають на зустріч сонечку, їдуть на лісову галявину
(поїздом):
Чух - Чух - Чух - Чух - Чух - Чух
Я далеко вас полечу.
Ч – Ш – Ш – Ш – зупинка поїзда.
- На галявинці дітей зустрічає весняне деревце. Воно стоїть
спокійне, тихе, щоб розвеселити треба покликати на допомогу
легенький вітерець, потім сильнійший (діти дують на гілочки –
дихальна гімнастика)
Ш – Ш – Ш – летить вітерець.
- На дереві сидить сорока:
Скреке – ке , скреке – ке – ке
Я по лісу літаю
Всі новини збираю.
Одну із них і вам принесла.
- Як з нами привіталася сорока: скреке – ке (повторяє декілька дітей)
- Завдання, яке принесла сорока – визначити, ще є у слові звук е
(використовується парні картинки) слива, сом, сонце, стіл.
- Діти подорожують далі. Зустріч з лісовим струмочком:
Запитати у дітей як тече водичка: с - с - с - с - с
- Вправа на розвиток дрібної моторини рук:
“Листочок” – по місточку ми пішли, через річку перешли.
“Човник” – хвилі носять човник наш він пливе по річці.
- Коли діти перейшли через струмок, їх зустрічає жабка:
У воді сидить охоче
Та не риба і не рак
Виструмили булькаті очі
І співає “кум - ква”
(декілька дітей повторює як співає жабка)
- Промовляння чистомовни:
Чу – Чу – Чу – стояти не хочу
Жу – Жу – Жу – по голявені ходжу
Су - Су - Су – бачу осу
Са - Са - Са – он лежить оса.
- Як лежить оса (ж-ж-ж)
- Психогімнастика: діти присідають на пеньочки і уявляють
тепле сонечко промінця, легенький вітерець, спів пташок.
- Р/гра “Діти в лісі”
По закінченю діти сідають у потяг і відправляються в
садочок