У нас: 141825 рефератів
Щойно додані Реферати Тор 100
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент





ТЕМА 2 ХУДОЖНІ ОБРАЗИ І КОМПОЗИЦІЇ

ХУДОЖНІ ОБРАЗИ І КОМПОЗИЦІЇ

УРОК №

Тема. Створення композиції на тему «Космос».

Мета: поглибити знання та удосконалити навички, отри-мані при роботі аквареллю; ознайомити з технікою «набризк»; розвивати композиційне чуття, здатність працювати у вільній художній манері.

Тип уроку: комбінований.

Техніка виконання: набризк.

Обладнання: для вчителя — репродукції картин, плакати про кос-мос, моделі космічних кораблів, переносна вистав-ка з роботами учнів попередніх років, аудіозапис функціональної музики; для учнів — аркуш паперу, акварельні фарби, склянка з водою, палітра, зубна щітка, гребінець, ножиці, картон, газетний папір.

Хід уроку

Організаційний момент Повідомлення теми уроку Мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя.

Сьогодні я пропоную вам відправитись у космічну подорож, важ-ку і небезпечну. Космос продовжує вабити нас своєю загадковістю,

нерозкритими таємницями. Фантасти, письмєнршки, художни-ки — усі по-своєму зображують його. (Учитель демонструє репро-дукції картин і плакати про космос, серед них і репродукції картин художника-космонавта О. Леонова «Над Чорним морем», «У відкри-тому космосі», «В ілюмінаторі Земля».)

Запитання до класу.

А як ви гадаєте, на якому кораблі ми помандруємо в космічний простір? (Учитель демонструє моделі космічних кораблів.)

Мета нашої експедиції — привезти на Землю знімки з космосу, зроблені через ілюмінатор, ваші творчі живописні роботи.

(Учитель фонограмою імітує ревіння моторів космічного корабля, і учні уявно готуються до космічної подорожі. Тихо звучить аудіозапис «Польоту на Венеру» у виконанні ансамблю «Бонні-М».)

IV. Практична робота

Розмістіть аркуш паперу по формі задуманої композиції (верти-кально або горизонтально).

Відведіть поля: знизу — 8 см, з інших боків — 5 см. Щоб вони залишилися білими, їх потрібно прикрити газетним папером. По-кладіть ще одну смужку газети для позначення площини стола.

Виріжте із картону силуети предметів, які не будете зображува-ти. Вони мають бути різні за розміром, формою (форма одного -- бли-жча до кола, іншого — до прямокутника, ще один може бути схожий на трикутник.)

Тепер найголовніше — розкладання трафаретів (можна за принципом симетрії або асиметрії). Цей момент творчий. Саме від цього залежить, наскільки приваблива буде композиція. Спочатку розкладаємо менші предмети, зверху на них — більші.

Тепер наберіть пензликом фарбу одного кольору на зубну щіт-ку. Попередньо перевірте на окремому аркуші, чи не утворилася велика крапля, через яку можна ненароком поставити пляму. Для впевненості проведіть зубною щіткою по негустому гребінцеві (від себе). Лише після цього обережно набризкайте фарбу на розкладені на аркуші трафарети. Чим дрібніші бризки, тим цікавішим буде відбиток. Коли фарба висохне, зніміть верхню розкладку трафаретів (великі предмети).

Фарбою іншого кольору повторно забризкайте одержані від-битки великих предметів. Коли фарба висохне, послідовно зніміть трафарети, смужку, яка відкриє площину стола.

Можна придумати різноманітне поєднання фарб, але бажано брати два кольори. Усі етапи завдання треба виконувати дуже аку-ратно й старанно.

(У разі потреби вчитель надає учням індивідуальну допомогу.)

V. Підсумок уроку

Учні аналізують власні твори та роботи своїх товаришів у такій послідовності: правильність компонування зображення; якість за-бризкування фарб; підбір і поєднання кольорів.

Учитель оцінює роботи й відзначає найкращі.