У нас: 141825 рефератів
Щойно додані Реферати Тор 100
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент


УРОК № 6

УРОК №

Тема. Тепла гама «золотоїосені» (пейзажний етюд).

Мета: поширити знання з кольорозн.чнеїг<,;< учити ство-рювати композицію етюду; удосконалювати ізміш-н змішувати кольори; розвивати емоційно ш:-чупсиу сферу, образне мислення, спостерож/іивісті.; вихо-вувати любов до природи та бережливо ставлений до неї.

Тип уроку: комбінований.

Техніка виконання: акварельний живопис.

Обладнання: для вчителя — репродукції картин Ромбранді < <. Ру-бєнса, Д.Лєвицького, В. Тропініна (':'!¦. >'рєко. В ігори-сова-Мусатова, І.Левпана, К. Коїюпїни. В Поленова, малюнки учнів із методичного фонду, і пздзізальний матеріал (ілюстрації пейзажу). а\/д:озл,тс музич-ного твору П. Чайковського «Пори року Осінь->, для учнів — альбом, акварельні фарби, пензлі, склянка з водою, простий олівець, гумка, палітра, словник для запису термінів з образотворчого мистецтва.

Хід уроку

І Організаційний момент

Повідомлення теми уроку

Актуалізація опорних знань і вмінь

Бесіда.

Що таке краєвид?

Які дві основні частини завжди присутні в краєвиді?

Що розділяє ці дві частини?

Як можна урізноманітнити частину картинної площі з умовною

назвою «Земля»?

Звідки на малюнку можуть починатися гори?

Де на картинній площі зображаються дерева?

Які кольори називають теплими, а які — холодними?

Наведіть приклади живописних творів, які написані в теплій кольоровій гамі; холодній кольоровій гамі.

(Учитель демонструє репродукції картин художників, які працювали фарбами теплих кольорів,— Рембрандт, Рубенс, Д. Ле-вицький, В. Тропінін, і тих, що віддавали перевагу холодним коль-орам,— Ель Греко, В. Борисов-Мусатов.)

IV. Мотивація навчальної діяльності

Бесіда.

А в яких кольорах ви бачите осінь?

Що ви відчули, побувавши на екскурсії? (Світлу радість, задо-волення від осіннього золотого убору дерев та кущів, від жовтого, багряного листя, що тихо падало, кружляючи в повітрі.)

Послухайте, як красиво описує чарівницю-осінь поет Володимир Сосюра.

Облітають квіти, обриває вітер Пелюстки печальні в синій тишині. По садах пустинних їде гордовито Осінь жовтокоса на баскім коні.

А ось що почула поетеса Ліна Костенко:

Красива осінь вишиває клени Червоним, жовтим, срібним, золотим, А листя просить: — Виший нас зеленим! Ми ще побудем, ще не облетим.

Кого з відомих художників, що присвятили свою творчість зоб-раженню золотої осені, ви знаєте?

(Учитель демонструє репродукції картин І. Левітана, К. Корові-

на, В. Полєнова.)

Слово вчителя.

Сьогодні ми будемо виконувати пейзажний етюд. Нам буде необ-хідно застосувати всі свої знання про перспективу та пропорції.

V. Пояснення нового матеріалу

Завдання класу.

Придумати кілька ескізів з характерними ознаками золотої осені.

Дати образну назву ілюстрації пейзажу (1 — архітектурний краєвид у пейзажі; 2 — краєвид з долиною чи полем та деревами; Л — краєвид за вікном).

бесіда.

Чи бачите ви на цих картинах знайомі кольори осені?

Як зображено на них близькі предмети? А далекі?

Чи спостерігали ви такі явища в природі? (Пам'ятаєте, близькі предмети ми бачили виразнішими, а далекі — бліднішими, світлі-шими, і вони здавалися меншими.)

Який колір мала далечінь?

Робота над формуванням термінів.

У словники з образотворчого мистецтва учні записують визна-чення терміна «пейзажний етюд».

VI. Практична робота

Слово вчителя.

Перший етап — це вирішити, що найбільше сподобалося вам п осінньому краєвиді.

Зафіксуйте на папері те, що вималювалось у вашій уяві. Це буде перший начерк вашого малюнка на тему.

За допомогою лінії ви компонуєте, визначаєте пропорції та фор-¦ми предметів, відповідно до законів перспективи будуєте простір і п ньому розміщуєте різні об'єкти (будинки, людей, деріева тощо). Як- завжди, ведіть малюнок у всіх його частинах.

Далі визначте, звідки буде освітлення. Коли світить сонце, чіт-і и проступають контрасти холодних і теплих кольорів, це треба

виявити в малюнку, особливо пейзажному. Від прокладання основ-них кольорів поступово вводьте нові барви та відтінки.

(Звучить аудіозапис, учні працюють під контролем учителя.)

V!!. Підсумок уроку

Учі-п лль амнлЬує й оцінює роботи учнів, проводить конкурс на кращу назву малюнка.

VIII. Домашнє завдання

Найти репродукції на тему «Осінні пейзажі». Підготувати роботи до тематичної виставки в школі.