У нас: 141825 рефератів
Щойно додані Реферати Тор 100
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент





Анкета

Мета. Навчати дітей грати в пальчикові ігри. Розвивати дрібну моторику рук, сприяти розвитку фаланг пальців, готувати їх до більш складних маніпуляцій.

Навчати слухати і розуміти зміст утішок та казки виконувати певні дії за змістом твору під час розігрування (за допомогою пальців).

Спонукати дітей повторювати певні вирази за вихователем.

Продовжувати вправляти дітей в розпізнаванні кольору, форми, розміру.

Виховувати інтерес до усної народної творчості.

Хід заняття.

Вихователь. Сьогодні ми з вами поїдемо у подорож до бабусі казкарки. А ви знаєте на чому можна подорожувати, їздити. (На чому люди подорожують.)

Діти. (Машина, автобус, мотоцикл, літак, поїзд.)

Вихователь. Так, ми з вами будем подорожувати на поїзді.

Діти підходять до паровоза розглядають його, показують і називають його частини. (Колеса, кабіна, труба).

Вихователь. А на яку геометричну фігуру вони схожі?

Діти. Якої форми частини паровоза та кольору

Вихователь. А тепер швиденько займайте місця у вагончиках. І наша подорож починається.

(Діти співають пісеньку про поїзд).

Вихователь. А ось і зупинка. Діти виходять на галявину. Але чомусь тут дуже сумно. «Як ви думаєте чому».

Діти. Немає сонечка.

Вихователь. Так тому, що сонечко десь заховалось.

Давайте покличемо сонечко.

Закличка «Вийди, вийди, сонечко»

Вийди, вийди, сонечко

На дідове полечко,

На бабине зіллячко,

На наше подвір’ячко.

Тут дітки граються

Тебе дожидаються.

Вихователь. Підставте сонечку долоньки, погрійте пальчики.(Діти витягують долоньки й рухають пальчиками). Сонечко дарує дітям свою усмішку. І вони вирушають далі у подорож.

Сідають у вагончики і далі у путь дорогу.

Вихователь. Ось і зупинка. Подивіться, діти, яка чарівна галявина. Давайте перетворимо її на весняну квітучу за допомогою аплікації.

«Виростимо квіточки».

Діти наклеюють готові квіти (Аплікація «Квіти на зеленому лужку»).

Ось яка гарна галявина у вас вийшла квітуча.

Вихователь. Діти, а хто літає біля квіток?

Діти. Метелики.

Вихователь. Так на цій галявині літають метелики.

Фізкультхвилинка «Метелики».

Діти – метелики розправили крильця, полетіли, покружляли, сіли відпочити, підняли голівки до сонечка, поворушили вусиками піднялись і знову полетіли.

Вихователь. А тепер сідаємо у поїзд і вирушаємо далі.

Вихователь. А ось і будинок бабусі – казкарки.

Бабуся. Доброго дня, мої любі діти, я давно на вас чекаю. Приготувала я для вас казочку. А казки мої живуть у цій скрині. Але скринька моя на замочку. Давайте разом її відчинемо. А відчиняти будемо за допомогою забавлянки.

Пальчикова гра-забавлянка «Замочок».

Ось висить замок міцний

Чарівний він, не простий

Потягли ми, покрутили

Постукали й відчинили.

Бабуся. Молодці, дітки! А зараз слухайте казочку, я буду розповідати і показувати.

«Жив собі на світі маленький павучок (пальчикова вправа «Павучок»). Йому було дуже сумно одному. Вирішив павучок знайти собі друзів. Іде він лісом. У небі світить яскраве сонечко (пальчикова вправа «Сонечко»). Вітер тихо хитає дерева (пальчикова вправа «Дерева».) а на деревах у гніздечках (пальчикова вправа «Гніздо») сидять пташки (пальчикова вправа «Пташки») і співають пісеньки. Земля вкрита зеленою травичкою і яскравими квітами (пальчикова вправа «Квітка»). Та ось павучок побачив будиночок (пальчикова вправа «Будиночок»).

- Хто в будиночку живе? – подумав павучок. А в будиночку жила коза (пальчикова вправа «Коза») з козенятами. Павучок підійшов і постукав у двері. Вийшла коза і запросила павучка в гості. Вона накрила стіл (пальчикова вправа «Стіл»), усі сіли на стільці (пальчикова вправа «Стілець») навколо столу і стали пити чай. Так і залишився павучок жити з козою і козенятами і більше не сумував. »

- Сподобалась вам казочка?

- діти, а тепер ви разом зі мною розкажемо і покажемо цю казку.

Діти з бабусею розповідають казку.

Діти дякують бабусі, прощаються, сідають у свій поїзд і їдуть в дитячий садок.