ФОРМУЛИ СКОРОЧЕНОГО МНОЖЕННЯ
Формули скороченого множення
Мета: узагальнити вивчений матеріал, розвивати логічне мислення, увагу; виховувати культуру математичної мови.
Учні повинні знати: формули скороченого множення.
Учні повинні вміти: застосовувати вивчені формули для спрощення обчислень, пере-творень цілих виразів; розв'язу-вання рівнянь.
Обладнання: таблиці, дидактичний матеріал, картки з індиві-дуальними завданнями.
ДЕВІЗ УРОКУ: «Мудрий не той, хто знає багато, а той, чиї знання корисні»
Клас поділено на 4 команди, кожна має капітана, консультанта
Працює група аналізу (4 учні і консультант, кожен учень за-кріплений за .командою, переві-ряє завдання, веде облік відпо-відей) .
І. Вступне слово вчителя, який повідомляє тему, мету, домашнє завдання, хід уроку.
II. Перевірку домашнього зав-дання здійснює група аналізу (кожен учень перевіряє зошити однієї команди, робить аналіз, зо-шити групи аналізу перевіряє вчитель перед уроком). Якщо всі учні виконали правильно — 5 балів команді. Якщо допущено помилку, то віднімається кількість балів, що дорівнює кількості 30 зошитів з помилками.
ІІІ. Актуалізація опорних знань, Фронтальна робота.
Облік правильних відповідей ве-де консультант групи аналізу. За кожну правильну відповідь —ко-манді 1 бал.
1. З'ясовуємо, які формули ско-роченого множення вивчили.
2. Виконати дії:
(m+n)2=
(3a+2b)2=
(4a-3b3)2=
(5am+2bn)2=
II
(a-b)(a+b)=
(2a+m)(2a-m)=
(3x3+b3-b3)=
(bn-cm)(bn+cm)=
III
m3-c3=
y3-y3=
64+ m3=
37a3-8 m3=
3. Перевірте завдання, які ви-конав учень iз сусіднього класу:
Висновок
4. Замість? Скажіть пропущене, щоб рівність була правильною:
- Слово консультантові та групі аналізу для підсумків.
IV Самостійна робота
Учні отримують індивідуальні картки з умовами. Готую 7 варіантів (стільки учнів в кожній команді). Цю роботу перевіряє група аналізу за відповідями, які підготував учитель.
Зразок самостійної роботи (10 хвилин)
Виконані завдання капітани зда-ють групі аналізу.
V. Поки роботи перевіряються, клас працює колективно групами.
1. Різниця квадратів двох послідовних натуральних чисел дорівнює:
І | ІІ | ІІІ | IV
81 | 17 | 31 | 21
2. Розв'язати рівняння:
Обговорюємо розв’язання вчитель підводить підсумки/
Група аналізу підсумовує виконання самосійної роботи
VI. Конкурс капітанів.
Капітани отримують карточки із завданнями, готуються біля до-шки.
Клас виконує завдання свого капітана.
І | ІІ | ІІІ | IV
1049 (г) | 1049 (в) | 1049 (б) | 1049(а)
1085 (д) | 1085 (е) | 1085 (є) | 1085 (ж)
Капітани пояснюють своє розв'язання, задають питання один одному.
VII. Конкурс консультантів.
1044 (а), 1044(6), 1044 (в), 1044(г)
2. Розкласти на множники:
Команди допомагають своїм консультантам. Сильним учням можна дати карточки з інднвідуальними завданнями.
VIII. Підсумок уроку робіть вчитель, використовуючи дані групи аналізу, результати самостійної, роботи, результати конкурсів
IX. Домашнє завдання: №1075(а-д), 1040 (а, б), 1058(г), 1063 (додатково).