Організація та проведення режимних процесів в І половині дня з включенням заняття з
Кількісна і порядкова лічба в межах 10.
Програмовий зміст. Вправляти дітей у розрізненні кількісної і порядкової лічби в межах 10. закріпити знання дітей про те, що для визначення порядкового місця предмета серед інших, має значення напрям лічби. Вправляти у розрізненні часових понять, що позначають дні тижня. Закріпити знання дітей про геометричні фігури (куля, круг, квадрат, трикутник, прямокутний, куб, циліндр). Формувати просторові уявлення. Активізувати словник словами: один, два, три..., перший, другий, третій ... десятий, дні тижня: понеділок, вівторок ... коло, трикутник, прямокутник. Розвивати психічні процеси і мислення, пам’ять, увагу. Виховувати бажання займатися математикою.
Матеріал: демонстраційний зайчик, 10 квіточок, метелик, 10 іграшок, чарівний мішечок, геометричні фігури: роздатковий матеріал, іграшки, м’ячі.
Хід заняття.
Діти, сядьте за столи і послухайте мене уважно. Послухайте і відгадайте загадку, і скажіть про кого йде мова.
Довгі вуха, куций хвіст
Невелики він на зріст.
Також має косий зір
Як же зветься наш цей звір.
Молодці, мово йде про зайчика
А хто стукає у нашій спальні давайте запросимо його сюди.
Та це ж зайчик. Він прийшов до нас в гості і хоче щоб ми допомогли йому. Наш зайчик був у лісі і приніс нам нвіти, але не вміє рахувати, давайте ми допоможемо йому.
Діти подивіться на дошку, я поклала квіточки, давайте їх полічимо.
А тепер Богданчик піде і полічить нам квіти.
Отже про що ми дізналися?
Молодці, ми дізналися скільки квіточок.
А як ми лічили?
Правильно ми лічили і один, два, три...
Але з зайчиком прилетів і метелик і сів на одну із квіток. Давайте полічимо справа на ліво під яким номером знаходиться квітка з метеликом?
Правильно. А тепер дізнаємося яка за рахунком знаходиться квітка з метеликом, якщо рахувати зліва на право.
Ой, наш метелик злякався, і перелетів на іншу квітку, давайте зізнаємося яка за рахунком тепер знаходиться квітка.
Вправу виконують кілька разів.
Молодці. Діти, а як ми лічили щоб дізнатися порядковий номер квітки. Правильно: перша, друга...
Зайчик дуже задоволений, але він сказав, що приготував для вас сюрприз, але перш ніж його отримати потрібно виконати такі задачі. Слухайте уважно.
Посадив ведмідь в лісочку 3 берези і один дубочок.
Скільки дерев посадив ведмідь?
В лісі паслись 5 козенят, одне козеня втекло.-–
Скільки козенят залишилося в лісі?
Горобець і три мурашки летять до годівниці.
Скільки птахів?
Молодці. Зайчик зараз буде говорити напрям, а Юля буде виконувати команди і знаходити сюрприз.
Вперед три кроки. Вліво два, повернутися назад і під кріслом є сюрприз (коробка з іграшками).
Діти давайте порахуємо іграшки в коробці. Скільки іграшок? (10)
Викладіть таку саму кількість м’ячиків у себе на столах.
А тепер четвертий м’ячик зліва поверніть догори, тепер шостий справа, восьмий справа, другий з ліва.
А зараз пограємо разом з зайчиком в гру “Знайди стільки”. Викладіть стільки предметів скільки у мене на дошці. Викладіть стільки предметів скільки я плесну в долоні.
Молодці.
Проводжу фізкультхвилинку:
Раз – піднятись, підтягнутись,
Два – зігнутись, розігнутись,
Три – в долоні три хлопки
Головою три кивки.
Конспект
Заняття з розвитку зв’язного мовлення
У підготовчій групі
Тема: “Бесіда з використання художнього твору О. Іваненка “Бурулька”.
Програмовий зміст: підвести дітей до розуміння і передачі у зв’язній мові закономірностей ранньої весни: вранці та ввечері буває холодно. А вдень сонце вигріває, сніг і лід тануть, на дахах утворюються бурульки. Вчити дітей встановлювати між явищами природи найпростіші взаємозв’язки. Виховувати допитливість, вміння бачити красу навколишньої природи. Словникова робота: бурулька, пригріває сонце, тепло.
Хід заняття: вихователь загадує загадку: “Сіли дітки на карниз і висять головою вниз”. (Бурулька)
Про яку пору року сьогодні ми будемо говорити? (Про зиму)
Чому ви так думаєте, як здогадалися? (Тому, що бурульки з дахів звисають взимку, коли сніг і мороз)
Ми з вами багато розповідали про зиму, розглядали сніг, бачили як він летить. Розкажіть, який сніг, якого кольору, що буде якщо покласти його на долоню? (Сніг білий, пухнастий, холодний на дотик, в морозну погоду він колючий, розсипається, а у відлигу – м’який, з нього можна зліпити снігову бабу).
Що стане з снігом, коли засвітить сонечко? (На сонці і в теплі сніг тане і утворюється вода).
Ось тому діти, ми зранку на дахах бачимо багато бурульок. Сніг лежить на дахах, сонечко пригріє – сніг розтає, а вночі, коли вдарить мороз вода замерзне і з дахів звисають бурульки. Послухайте уважно оповідання про бурульку. (вихователь читає оповідання, показує ілюстрації по змісту, пояснює слова).
(Читає оповідання виразно, повільно, інтонацією виділяє найбільш важливі моменти).
Запитання по змісту оповідання:
Що вирішив зробити хлопчик?
Чому труба була проти того, щоб хлопці зривали бурульки?
Якою була бурулька?
Про що розповіла бурулька хлопчику?
Як вона подорожувала?
Що цікавого дізнався хлопчик з розповіді бурульки?
Як воно подорожувала?
Що цікавого дізнався хлопчик з розповіді бурульки?
Як почувалася бурулька на ринві?
За що і чому дякувала бурулька хлопчику?
Чому бурулька просила згадувати її коли плаваєш у річці, коли бачиш рому, золотий дощик і хмарку?
Чому хлопчик не шкодував за бурулькою?
(Вихователь підсумовує відповіді дітей наголошуючи на тому, яка значення для людського життя і взагалі для життя всього навколишнього має краплина води, при яких умовах вона перетворюється у пар і навпаки.)
Мовна задача: “Це було рано-вранці. Вийшов я на ганок і побачив, що з дахів звисають бурульки: великі, прозорі наче скло. До обіду я був у парку. Сонечко вже високо піднялося, яскраво світить. Прийшов я додому, стою на сонечку, гріюся. Раптом мені за комір – кап-кап.