Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент

CЦЕНАРІЙ ВЕЧОРА

CЦЕНАРІЙ ВЕЧОРА

“ВАЛЬС, ВАЛЬС, ВАЛЬС...”

1 ведучий. Вальс... Сьогоднішню нашу зустріч ми присвячуємо йому – старому і вічно юному вальсу.

2 ведучий.

1 ведучий. Вальс пережив менует, фокстрот і чарльстон, шейк і брейк-данс.

2 ведучий.

1 ведучий. Вальс виходить за межі суто музичного мистецтва. Він проникає в літературу. Його кружлячий ритм співзвучний з віршовим розміром дактилем, а сам вальс став символом юності, поетичних почуттів, світлих мрій.

2 ведучий.

1 ведучий. Щось у цьому є незвичайне, захоплююче, що підкоряє людей різних епох і різних національностей, різного характеру і різного віку.

2 ведучий.

1 ведучий. Звернімося до його історії.

2 ведучий.

1 ведучий. Та народність і простота тривалий час заважали вальсові здобути популярність в аристократичних колах. Його вважали мужицьким танцем. І навколо вальсу кипіли пристрасті.

2 ведучий.

1 ведучий. А пояснити це просто: аристократи, які звикли до вишуканих манерних менуетів і гавотів з безкінечними поклонами та реверансами, вважали верхом непристойності танцювати вальс: адже кавалеру потрібно було тримати даму за талію та невимушено тримати. А це руйнувало уявлення про естетику салонного танцю, що складалася віками.

2 ведуча.

1 ведуча. Нового звучання набуває вальс у композиторів-романтиків. Кружляючи, політний рух вальсу одразу привернув їхню увагу. Романтики надихають вальс поетичним образом. Це вальс Ф. Шуберта – камерні, пройняті надзвичайною ліричністю та мрійливістю; вальси Ф. Шопена – надзвичайно глибокого змісту, справжні поети із цілим світом почуттів. Під музику цих вальсів ніхто не танцював. Вони написані тільки для концертного виконання.

Партнер 1. Шопена вальс...

Ну хто не грав його

І хто не слухав?

На чиїх устах

Не виникала усмішка примхлива,

В чиїх очах не заблищала іскра

Напівкохання чи напівдружби

Від звуків тих кокетно-своєвільних,

Сумних, як вечір золотого дня,

Жагучих, як нескінчений цілунок

(М. Рильський)

Звучить вальс Шопена.

Партнерка 2.Ещё звучит в моих ушах

Седьмого вальса лёгкий шаг,

Как вешний ветерок.

Как трепетанье птичьих крыл

В сплетенье нотных строк.

Ещё звучит тот вальс во мне,

Как облако в голубизне,

Как родничок в траве,

Как сон, что вижу наяву,

Как весть о том, что я живу

С природою в родстве.

(Л. Озеров)

2 ведучий.

Звучить вальс Й. Штрауса “Казки віденського лісу”.

Партнер 3.

1 ведучий. Віденський вальс Й. Штрауса залишив глибокий слід в серцях сучасників та любителів музики наступних епох. У ХХ столітті французький композитор Маріс Равель писав у своїх щоденниках, що задумав “Вальс” як данину пам’яті великого Штрауса, як символ радісного життя, як апофеоз віденського вальсу.

2 ведучий.

1 ведучий. А вальс пішов по всьому світу, захоплюючи нові і нові кола слухачів, вбираючи в себе національні риси народів світу.

2 ведучий.

Партнер 4.

1 ведучий.

Звучить вальс (російський).

Поетичним, лагідним увійшов вальс в українську народну пісню та романс. Задушевні, трепетні, інтимні теми знаходять своє вираження у мелодійному валькованому кружлянні “Місяць на небі зіроньки сяють”, “Чорнії брови, карії очі”, “Там, де Ятрань круто в’ється”, “По садочку ходжу” та багато інших.

Звучить пісня.

2 ведучий.

1 ведучий. Для багатьох письменників, поетів, драматургів вальс став саме тим високим зразком музики, котра є не просто зовнішнім тлом, а немовби психологічною атмосферою, в якій розгортаються ліричні, драматичні, інколи трагічні події.

2 ведучий.

Партнерка 5.

1 ведучий. А для українських письменників Ольги Кобилянської вальс стає засобом висвітлення душі герої оповідання “Меланхолійний вальс” Софії Дорошенко, із життям якої порівнювала авторка своє життя.

Звучить запис вальсу Шопена.

Партнерка 5. “Душа стала здібна розуміти музику... Кімната наша стала мінитись. В неї напливли лагідно, одностайними хвилями, один по другім, звуки. Все звуки й звуки...

2ведучий.

Звучить пісня “У лісі прифронтовім”.

Берези білі з жовтих крон

Останній ронять лист

І грає вальс “Осінній сон”

Армійський гармоніст.

Серця мелодія пройшла

І журно на душі,

Бійці зітхають недарма.

Мої товариші...

1 ведучий. Ціла епоха в історії вальсу пов’язана з післявоєнними духовими оркестрами, які дарували нове життя старовинним вальсам “Берізка”, “Осінній сон”, “Амурські хвилі”.

Звучать “Амурські хвилі”.

Партнерка. В старих Сокольниках, около ив,

Музыка льется свежо и просторно.

С детства тревожащий сердце мотив

Просто и грустно выводят валторны.

Партнер. Стала больнее и стала живей

Память далёких и близких походов,

Руку сжимает девчонке своей

Юный влюбленный солдат-первогодок.

Партнерка. Нет, несмотря на его старину,

Вальс этот может ещё пригодиться…

В парке Сокольники прямо в волну

Красное солнышко плавно садится.

Звучить вальс “На сопках Маньчжурії”.

Ведучий 2.

1 ведучий. Шкільний прощальний бал. З року в рік випускники, прощаються зі школою, співають “Прощальний вальс”.

І. Дунаєвського.

2 ведучий.

1 ведучий.

2 ведучий. Це дивовижний танець. Існує майже три століття, а його називають молодим. Такого випробування часом не витримав жоден із танців.

1 ведучий.

2 ведучий. Є танці, народжені для того, щоб їх просто танцювали. Вони такими і залишилися. Інші ж перестали бути побутовими, звичайними танцями і проникли в усі жанри музики – від простої дитячої пісеньки до опери та симфонії. Вальсовий ритм швидко став однією з улюблених форм пісні й романсу, а разом із ними перейшов до опери. Його співали в супроводі гітари, акордеона, баяна, слухали у виконанні симфонічного оркестру, його залюбки виконував джазовий ансамбль.

1 ведучий.

2 ведучий. Вальс пережив гоніння й переслідування, а потім – славу і всесвітнє визнання як “король танців”. Звичайно, за своє довге життя вальс не раз змінював характер, залежно від умов і часу. Він жив збагачуючись тим, що йому давали різні народи на нові часи.

1 ведучий.

2 ведучий. То в чому ж секрет вальсу?

1 ведучий.

2 ведучий. Народився вальс на межі трьох країн: Німеччини, Австрії та Чехії в XVII-XVIII столітті. Спочатку це був простий народний танець, який виконували 2-3 музиканти з народу у крислатих капелюхах та грубих дерев’яних черевиках. А селяни весело кружляли парами на святкових вечірках.

Поступово


Сторінки: 1 2