У нас: 141825 рефератів
Щойно додані Реферати Тор 100
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент





ФОРМУЛИ СКОРОЧЕНОГО МНОЖЕННЯ

ФОРМУЛИ СКОРОЧЕНОГО МНОЖЕННЯ

Мета: узагальнити вивчений матеріал, розвивати логічне мислення, увагу; виховувати культуру математичної мови.

Учні повинні знати: формули скороченого множення.

Учні повинні вміти: застосовувати вивчені формули для спрощення обчислень, пере-творень цілих виразів; розв'язу-вання рівнянь.

Обладнання: таблиці, дидактичний матеріал, картки з індиві-дуальними завданнями.

ДЕВІЗ УРОКУ: «Мудрий не той, хто знає багато, а той, чиї знання корисні»

Клас поділено на 4 команди, кожна має капітана, консультанта

Працює група аналізу (4 учні і консультант, кожен учень за-кріплений за .командою, переві-ряє завдання, веде облік відпо-відей) .

І. Вступне слово вчителя, який повідомляє тему, мету, домашнє завдання, хід уроку.

II. Перевірку домашнього зав-дання здійснює група аналізу (кожен учень перевіряє зошити однієї команди, робить аналіз, зо-шити групи аналізу перевіряє вчитель перед уроком). Якщо всі учні виконали правильно — 5 балів команді. Якщо допущено помилку, то віднімається кількість балів, що дорівнює кількості 30 зошитів з помилками.

ІІІ. Актуалізація опорних знань, Фронтальна робота.

Облік правильних відповідей ве-де консультант групи аналізу. За кожну правильну відповідь —ко-манді 1 бал.

1. З'ясовуємо, які формули ско-роченого множення вивчили.

2. Виконати дії:

(m+n)2=

(3a+2b)2=

(4a-3b3)2=

(5am+2bn)2=

II

(a-b)(a+b)=

(2a+m)(2a-m)=

(3x3+b3-b3)=

(bn-cm)(bn+cm)=

III

m3-c3=

y3-y3=

64+ m3=

37a3-8 m3=

3. Перевірте завдання, які ви-конав учень iз сусіднього класу:

Висновок

4. Замість? Скажіть пропущене, щоб рівність була правильною:

- Слово консультантові та групі аналізу для підсумків.

IV Самостійна робота

Учні отримують індивідуальні картки з умовами. Готую 7 варіантів (стільки учнів в кожній команді). Цю роботу перевіряє група аналізу за відповідями, які підготував учитель.

Зразок самостійної роботи (10 хвилин)

Виконані завдання капітани зда-ють групі аналізу.

V. Поки роботи перевіряються, клас працює колективно групами.

1. Різниця квадратів двох послідовних натуральних чисел дорівнює:

І | ІІ | ІІІ | IV

81 | 17 | 31 | 21

2. Розв'язати рівняння:

Обговорюємо розв’язання вчитель підводить підсумки/

Група аналізу підсумовує виконання самосійної роботи

VI. Конкурс капітанів.

Капітани отримують карточки із завданнями, готуються біля до-шки.

Клас виконує завдання свого капітана.

І | ІІ | ІІІ | IV

1049 (г) | 1049 (в) | 1049 (б) | 1049(а)

1085 (д) | 1085 (е) | 1085 (є) | 1085 (ж)

Капітани пояснюють своє розв'язання, задають питання один одному.

VII. Конкурс консультантів.

1044 (а), 1044(6), 1044 (в), 1044(г)

2. Розкласти на множники:

Команди допомагають своїм консультантам. Сильним учням можна дати карточки з інднвідуальними завданнями.

VIII. Підсумок уроку робіть вчитель, використовуючи дані групи аналізу, результати самостійної, роботи, результати конкурсів

IX. Домашнє завдання: №1075(а-д), 1040 (а, б), 1058(г), 1063 (додатково).

Ганна Іванівна Сергенюк

Вчителька математики Чортовецької ЗОШ І-ІІІ ст.