Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент

Реферат

на тему:

«Системи оповіщення про НС»

 

План:

1. Організація оповіщення в системі Цивільної оборони України.

2. Сигнали оповіщення цивільної оборони.

3. Дії працівників Департаменту за сигналами оповіщення під час загрози або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного, соціально-політичного характеру

1. Організація оповіщення в системі Цивільної оборони України.

Однією із складових частин системи Цивільної оборони України є система зв’язку, оповіщення та інформаційного забезпечення.

З метою виконання завдання у всіх ланках міських і позаміських пунктів на основі автоматизованих систем централізованого оповіщення, мережі зв’язку та радіомовлення, а також спеціальних засобів створюється система оповіщення та інформаційного забезпечення. Вона являє собою комплекс організаційно-технічних засобів для передачі відповідних сигналів і розпоряджень органам державної виконавчої влади, адміністрації підприємств, установ і організацій, силам цивільної оборони і населенню.

Автоматизована система оповіщення та інформаційного забезпечення створюється на базі загальнодержавної мережі зв’язку та радіомовлення і поділяється на державну і регіональну. Система має забезпечити циркуляційне оповіщення посадових осіб із застосуванням для цього міської телефонної мережі, засобів радіомовлення і телебачення.

Система оповіщення та інформаційного забезпечення використовується централізовано.

Оповіщення підпорядкованих штабів, сил цивільної оборони і населення організовує вищестоящий штаб.

2. Сигнали оповіщення цивільної оборони.

Головний спосіб оповіщення населення про дії при виникненні НС – це передача повідомлення по мережі повідомлення через квартирні і зовнішні гучномовці, а також через місцеві радіомовні станції та телебачення. Для привернення уваги населення в екстремальних випадках перед передачею інформації включаються сирени, а також інші сигнальні засоби.

Звук сирени і переривисті гудки інших сигнальних засобів означають сигнал цивільної оборони “УВАГА ВСІМ!”.

Почувши такий сигнал, необхідно негайно увімкнути гучномовець, радіоприймач або телевізор і слухати повідомлення управління, відділу або штабу ЦО з питань НС та цивільного захисту населення області, міста обласного підпорядкування або сільського району.

На кожний випадок НС управлінням, відділом або штабом ЦО з питань НС та цивільного захисту населення області, міста обласного підпорядкування або сільського району готуються приблизні варіанти повідомлень і записуються на магнітні носії інформації. З урахуванням конкретних подій вони можуть корегуватися.

Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів.

Вислухавши це повідомлення управління, відділу або штабу ЦО з питань НС та цивільного захисту населення, кожний повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

Повідомлення містить наступну інформацію:

місце і час виникнення НС; розміри та масштаби НС (загальнодержавного – 2 і більше областей, регіонального – 2 і більше адміністративних районів, або міст обласного значення, місцевого – виходить за межі потенційнонебезпечного об’єктового – всі інші, які не підпадають під зазначені визначення; час початку та тривалість дії факторів ураження; територія, яка потрапляє в осередки або зони ураження; порядок дій при НС; інша інформація.

Повідомлення передаються у наступних видах НС.

- При аварії на радіаційно небезпечному об’єкті.

- При аварії на хімічно-небезпечному об’єкті.

- Про можливий землетрус.

- Про повінь або катастрофічне затоплення.

- Про штормове попередження.

- Про повітряну небезпеку.

- Про закінчення повітряної небезпеки.

- При загрозі хімічного зараження.

- При загрозі радіоактивного зараження.

За планами цивільної оборони Департаменту на випадок повітряної небезпеки працівники Департаменту укриваються у бомбосховищі відкритого акціонерного товариства “Київський мотоциклетний завод”, ключі від якого зберігаються у черговій частині Департаменту.

3. Дії працівників Департаменту під час загрози або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного, соціально-політичного характеру

Аварія з викидом (загрозою викиду) радіоактивних речовин

У разі виникнення аварії з викидом у навколишнє середовище радіоактивних речовин та підвищення рівнів радіації працівники Департаменту герметизують приміщення. Амбулаторія проводить йодопрофілактику працівників.

Аварія з викидом (загрозою викиду) сильнодіючих отруйних речовин

У разі отримання повідомлення про виникнення аварії на ВАТ “Гермес” та розповсюдження вітру в напрямку Департаменту, за розпорядженням начальника цивільної оборони – Голови Департаменту або начальника штабу цивільної оборони – першого заступника Голови Департаменту працівники залишають робочі приміщення та направляються в безпечний район - сквер біля пам’ятника І.Котляревському на розі вулиць Мельникова і Герцена.

Пожежа

У разі виявлення пожежі (ознак горіння) кожний працівник Департаменту зобов’язаний:

негайно повідомити про це чергового по Департаменту, вказавши при цьому місця виникнення пожежі, наявність людей та своє прізвище;

вжити заходів до евакуації людей відповідно до маршрутів евакуації при пожежі (плани евакуації при пожежі знаходяться на всіх поверхах адмінбудівлі Департаменту), матеріальних цінностей та локалізації пожежі наявними засобами пожежогасіння до прибуття групи пожежогасіння зведеної об’єктової команди цивільної оборони Департаменту та підрозділів пожежної охорони МНС.

Палаючий будинок залишають, накрившись з головою верхнім одягом, який є в наявності. Через сильно задимлені приміщення потрібно рухатись поповзом або пригнувшись.

Раптове руйнування адмінбудівлі Департаменту

У разі виникнення раптового обрушення адмінбудівлі Департаменту або руйнування її частини:

черговий по Департаменту сповіщає керівництво та працівників Департаменту, чергового МНС;

працівники Департаменту залишають робочі приміщення і швидко виходять на вулицю у безпечне місце;

створюється штаб з ліквідації надзвичайної ситуації, який організовує і координує проведення аварійно – рятувальних робіт з ліквідації надзвичайної ситуації;

зведена об’єктова команда цивільної оборони Департаменту здійснює аварійно-рятувальні роботи та надає медичну допомогу потерпілим до прибуття аварійно - рятувальних формувань МНС та швидкої медичної допомоги.

Землетрус

При землетрусі працівники Департаменту якомога скоріше (протягом 15-20 секунд) вибігають на вулицю у безпечне місце. Небезпечно стояти поблизу будівель, високих стін. Якщо неможливо вибігти на вулицю, треба сховатися у відносно небезпечному місці – дверний отвір капітальної стіни. Потрібно триматися подалі від вікон, скляних перегородок.

Шквальний вітер, ураган, смерч

При виникненні шквального вітру працівники Департаменту повинні зачинити вікна, двері, не виходити на вулицю відразу після послаблення вітру, тому що він через декілька хвилин може посилитись.

Найбезпечніші місця -


Сторінки: 1 2