У нас: 141825 рефератів
Щойно додані Реферати Тор 100
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент


Зображення на площині

Розширений ілюстрований конспект

з образотворчого мистецтва.

Зображення на площині. Виконання в кольорі

сюжетної композиції за уявою

“Вулиця міста”.

Зображення на площині. Виконання в кольорі сюжетної композиції за уявою

"Вулиця міста".

Мета уроку. Навчити учнів відтворювати просторову перспективу в кольорі. Поглибити знання з історії архітектури та просторової уяви учнів. Розвивати

композиційні уміння та навички. Виховувати взаємопідтримку учнів та вміння працювати згуртовано.

Тип уроку. Комбінований

Обладнання. Зразки лінійно - конструктивної побудови, репродукції архітектурних будівель, ТЗН-комп'ютер, цифровий проектор, мультимедійний екран.

Інструменти і матеріали. Кольорові олівці, пастель, фарби акварельні, гуаш, палітра, вода, пензлі.

Техніка виконання. Живопис, графіка.

.

План уроку.

1.Оголошення теми уроку.

2. Участь у бесіді.

3.Відтворення і корекція опорних знань.

4.Спостереження та сприйняття нового матеріалу.

5.Ознайомлення зі зразками закінчених дитячих робіт.

6. Практична робота.

7. Підсумок уроку.

Структура уроку.

1. Організаційний момент - 1 хв.

2. Актуалізація опорних знань учнів - 15 хв.

1. Творчо - пошукова робота.

2. Лінійно - конструктивна будова вулиць міста.

3. Вивчення нового матеріалу - 25 хв.

1. Перспектива вулиць в творчості художників.

2. Практична робота.

4. Підсумки уроку - 4 хв.

Хід уроку.

I. Організаційний момент.

II. Актуалізація опорних знань учнів.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Слово вчителя.

Все буде мов вві сні... та вулиця, те місто.

Ти наче жив отут і все зазнав давно...

Тому ж таке чітке і сплутане воно.

О сонце в тумані і ранок золотистий!

Та вулиця, майдан і місто таємниче,

Увечері юрба гасатиме в танках,

I заспані коти - на прилавку в шинках,

Куди усіх гульвіс гучна музика кличе.

Поль Верлен

1.Добрий день діти! Як вам сподобався уривок з вірша? Який розділ ми вивчаємо? Об'ємно – просторова форма «Архітектура і місто». Дуже добре, сьогодні ми з вами вивчатимемо побудову пейзажу “На вулиці”.

Хто на сьогодні приготував нам щось цікавеньке про свою вулицю?

А тепер давайте послухаємо ваші розповіді про особливості архітектури Івано-Франківська, його, багатих на архітектурну спадщину будівель. Розповідь була добре підготовлена, сподіваюсь всім було так цікаво як мені. Дякую.

2. Попрацюємо разом. Я задаватиму вам питання про архітектуру, хто дасть найбільше правильних відповідей, той отримає заохочувальний приз. Який? Нехай це буде інтригою для вас.

1. Мистецтво проектування і будування споруд. (архітектура)

2. Цю архітектурну споруду ми відносимо до громадських. (школа)

3. Назвіть важливу якість, що притаманна архітектурні споруді. (міцність)

4. Архітектурна будова повинна бути міцна та…(корисність)

5. Любій архітектурній будові притаманна така якість як… (краса)

6. До якого виду відноситься житлова архітектура (об’ємна)

7. Один з видів архітектури що розділяє наш вільний час (ландшафтна)

8. Вид архітектури що має на меті розширити, змінити, розбудувати (містобудівна)

9. Об’ємно – просторовий вид образотворчого мистецтва (скульптура)

10. Що знаходиться в центральній частині у будівлях що належать до христово – купольної системи? (купол)

11. Як називають вигляд будівлі спереду? (фасад)

12. Хто проектує будинки? (архітектор)

13.Один із підвидів споруд де відпочивають, живуть (житлова)

14.Фабрики, заводи відносять до підвиду архітектури (промислова)

15.Школа , кінотеатр, будинок культури відносять до архітектури… (громадська)

16.Споруда де проводять богослужіння (культова)

17.Що кріпиться в основі будівель хрестово – купольної системи (хрест)

18.Вид площинної системи (рельєф)

19.Що було основою в давній Греції для побудови будинків (камінь)

20.Інструменти для обробки глини (стек)

21.Культова споруда (собор)

Ви добре попрацювали, на всі питання дали правильні відповіді. Всі молодці, тому приз залишається у вашому класному кабінеті – це архітектурний плакат із пейзажним зображенням вулиці. Вітаю вас!

3. Ми з вами часто ходимо вулицями в місті Івано-Франківськ. Вони розгортаються немов би пелюстки білого латаття. Можна спостерігати їх повороти і під'їзди. Ваше завдання: дати коротенько аналіз цих доріг:

а) Як побудувати вулицю, що проходить прямо?

б) Як зобразити дорогу з поворотом?

Я бачу ви засвоїли матеріал з теми: "Лінійно - конструктивна побудова". Молодці.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Оголошення теми та мети уроку. Сьогодні я пропоную Вам тему: "Виконання в кольорі сюжетної композиції за уявою "Вулиця міста". Перед нами такі завдання :

· Навчитися відтворювати просторову перспективу в кольорі;

· Поглибити знання з історії архітектури;

· Вдосконалити відчуття композиційної цілісності.

2. Перспектива в творчості художників.

Щоб краще зрозуміти як передати в кольорі сюжетну композицію “Вулиця міста" послухаємо розповідь учениці і розглянемо картини художників та фотоматеріали.

Перегляд картин:

Каміль Писсарро «Авеню»

Купрошвілі «Вулиця вверх»

Олексій Шалаєв «Полянка»

Вінсент Ван- Гог "Пейзаж в Овері після дощу"

Л.Гуцалюк “Вулиця”.

О.Полунін

3. Практична робота. Виконання в кольорі сюжетної композиції за

темою «Вулиця міста».

Щоб приступити до виконання практичної роботи вам потрібно вибрати напрямок, матеріали якими ви будете працювати. Це акварель, гуаш, кольорові олівці, пастель, пластилін. Всі виконують роботу на планшетах і мольбертах.

 

Послідовність виконання роботи в кольорі.

1. Перевір малюнок виконаний олівцем. Уточни його будову.

2. У кольорі працюй над роботою від світлого до темного.

3. Починати потрібно з заднього плану по всій площині фарбами в техніці «по- вологому».

4. Детально промалюй предмети на передньому плані і закінчуй «по-сухому».

5. Постарайся передати погодні умови і час доби.

6. Уважно пропрацюй пензликом деталі щоб не змінити будову малюнка.

7. Не забувай про правила повітряної перспективи під час виконання роботи фарбами.

Правила техніки безпеки роботи з ножицями.

IV. Підсумок уроку.

Вчитель вибирає кращого учня, що справився з роботою та нагороджує його медаллю «Кращий архітектор міста». Роль учня – провести підсумок уроку. Дати аналіз кожному виду роботи.