У нас: 141825 рефератів
Щойно додані Реферати Тор 100
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент





Бібліотечний урок «Правила спілкування з книгою

Бібліотечний урок

«Правила спілкування з книгою.
Гігієна читання»
для учнів 1 класу

Мета: розширити поняття учнями про книги, виховувати у дітей любов до книги, формувати знання та навички бережливого ставлення до неї.

Обладнання: тематична книжкова виставка "Книжка радіє", "Книжка скаржиться"; пам’ятки "Як берегти книги", "Як відремонтувати книгу"; звер-нення "Книга просить".

Хід уроку.

1. Розповідь бібліотекаря:

Дорогі діти, з книгою ви знайомі давно. Коли ви ще не вміли читати, а слухали цікаві казочки і віршики, які читали вам дорослі. А ще ви любили розглядати малюнки. Тепер ви – школярі, і зустрічаєтесь з книгою щодня. Вона стала мудрим і вірним другом. Тому і ставитись до книг треба, як до друзів. Їх треба берегти, бо в кожну з них вкладено велику працю багатьох людей. Так хай дбайливе ставлення до книжок буде вдячністю тим людям, які створили їх.

Учень: Дружба з книгою – це свято,
Не було б його у нас,
Ми не знали так багато
Про новий і давній час.

2. Читання віршів про книгу.

Дві книжки.

Ось зустрілися дві книжки
Галі ця, а та Оришки.
Перша чиста мов на свято
Друга з плямами, пом’ята.

Пам’ятає бо Оришка,
Що найкращий друг – це книжка.
Треба лиш її читати,
То розкаже так багато.

Сяде при столі Оришка,
Прочитає пильно книжку,
А тоді, бо має звичку
Рівно ставить на поличку.

А читати стане Галя
Спершу трохи потягалась
В неї пальці всі немиті…
І на книжці вже відбиті.

Лиш кота побачить Галя,
Кине книжку і погналась!
Книжка – бух! – під стіл упала,
Всі роги позагинались.

Так росте у нас Орися:
День мине – чогось навчиться
Що Галина буде знати?
Вам залишу відгадати!

"Книжчина скарга".

Поспівчувайте книжці –бідоласі:
На другий рік вона зосталась в тому ж класі
Ви в старший клас перейшли і вже задерли ніс,
А книжці журно й боляче до сліз.

Веде вона таку сама з собою мову:
– В які то руки я потраплю знову?
Хазяїн буде берегти мене,
Чи на сміх людям, геть мене помне?..
А може, в руки попаду такі,
Що геть мені заслинять сторінки?..

Чи й гірше того, як буває часом:
Заллють під час обіду соусом чи квасом,

А потім і за рік не виведете сліду
Отого неохайного обіду.

Між сторінок – буряк, салат, розсіл…
Навіщо брати книгу на обідній стіл,
Щоб залишила пляму страва кожна?..
Мов у меню, по ній читати можна.

Якщо мені така судилась доля зла,
То краще вже лежать під ніжкою стола,
Щоб не хитавсь – опорою служити!..

А я, звичайно хочу краще жити
В шухляді мати місце й в серці школяра
Учить малечу розуму й добра!
Тоді б служила чесно, вірте слову
Дарма, що в тому ж класі залишуся знову.

3. Обговорення прочитаного.

4. Логічні завдання:

а) Ти взяв у товариша книгу і випадково забруднив її. Як ти поступиш?–

віддаси і скажеш, що вона була забрудненою;–

вибачишся перед товаришем і почистиш книгу;–

почистиш книгу, віддаси товаришу і змовчиш, начебто нічого не тра-пилось.

б) Андрійко читав книжку. Раптом подзвонив дзвінок в двері. Хлопчик швидко заломив сторінку книжки, сунув під пахву і побіг відчиняти.

Чи правильно вчинив Андрійко? А як треба поводитись з будь-якою книжкою?

5. Розповіді дітей про те, як вони бережуть книги.

6. Фізкультхвилинка.

7. Ознайомлення дітей зі змістом. Звернення книги до учнів.

8. Поради читачам.

Тепер діти, давайте разом складемо правила поводження з книгою:

Правила поводження з книгою.

1. Не можна перегинати книжки.

2. Не можна загинати книжкові сторінки.

3. Не можна закладати в книжки олівці.

4. Не можна брати книжки брудними руками.

5. Не можна читати підчас їди.

6. Не можна залишати книжки на сонці.

7. Необхідно загорнути книжки в папір.

8. Необхідно зберігати книжки в шафі чи на полиці.

9. Необхідно підклеїти розірвану книжку.

9. Довідкове віконечко.

Діти, запам’ятайте, що дбайливе ставлення до книги, до підручників – ваш найперший і головний іспит. Але читаючи книжки, ви повинні подбати не тільки про їх здоров’я, але й про своє. Для цього ви повинні запам’ятати ще декілька правил.

Правила.

1. Дуже шкідливо читати лежачи. Шкідливе і для книжки , і для очей.

2. Шкідливе і небезпечне читання – ідучи вулицею. Навіть найцікавіші книжки найкраще читати в приміщенні, сидячи за столом. При цьому книжки класти не просто на стіл, а на спеціальну похилу підставку. Це корисно і для самої книжки, і для очей читача. Очі менше втомлюються. І текст краще сприймається. Відстань від книжки до очей повинна бути не меншою, ніж 30-см.

3. Шкідливо читати книжки при поганому освітленні. Світло повинно падати на книжку зліва.

10. Закріплення вивченого матеріалу.

Дітям пропонується пригадати, які правила поводження з книгою та правила гігієни читання вони запам’ятали. Узагальнюючі відповіді учнів: біб-ліотекар допомагає їм колективно складати "вузлики на пам’ять!"

11. Підсумок заняття.

Дорогі хлопчики й дівчатка, дружіть з книгою – усі скарби знань роз-криває перед вами найбільше чудо усіх чудес, створених людством.

12. Домашнє завдання.

Вивчити та запам’ятати правила поводження з книгою і правила гігієни читання; відремонтувати підручники.