У нас: 141825 рефератів
Щойно додані Реферати
Тор 100
|
|
аварій з бурильними трубами у 2004р., год. | 1251
Видатки на ліквідацію аварій з бурильними трубами, тис.грн. | 247,89 Необхідна кількість приладів, шт. | 2 Вартість приладу ПКН-2, грн. | 800 Вартість замовлення та транспортування приладів, грн. | 600 Норма амортизації, % | 15 Амортизаційні відрахування, грн. | (2х800+600)х0,15=330 Річний фонд оплати обслуговуючого працівника з врахуванням нарахувань до бюджету та позабюджетних фондів, грн. | 6300 Продовження таблиці 4.3 Коефіцієнт, що враховує надійність роботи бурильних труб після проведення контролю | 0,7 Економія часу після впровадження заходу з врахуванням коефіцієнта надійності, год. | 1251x0,7 = 875,7 Чисельність працівників допоміжного виробництва після запровадження заходу, чол. | 167+2=169 Загальна сума експлуатаційних витрат, грн. | 2x800+600+330+12600=15130 Економічний ефект, грн. | 247890x0,7-15130 = 158393 Таким чином впровадження запропонованих заходів економічно доцільно: сумарний економічний ефект від впровадження заходів становить 270530,9 грн. Розрахуємо вплив пропонованих заходів на ТЕП підприємства. 4.3 Розрахунок впливу пропонованих заходів на техніко-економічні показники При впровадженні пропонованих заходів змінюються основні техніко-економічні показники ПВБР та показники ефективності використання бурового обладнання. Ці зміни можна кількісно виміряти. 1. Економія часу у верстато-місяцях захід: ДТ1= 788,3/720 = 1,09; захід: ДТ2 = 86,8/720 = 0,12;III захід: ДТ3 = 875,7/720 = 1,22. ДТзаг= 2,43 вер.-міс. 2. Збільшення комерційної швидкості можна визначити за формулою ДYк = (Нпл/(Тпл-АТ))-Укпл, (4.5) де Нпл - планова проходка на 2005р., м; Тпл - планова тривалість буріння на 2005р., вер.-міс; Vk пл - планова комерційна швидкість на 2005р., м/вер.-міс. захід: ДVК1= (15136/(67,6-1,09))-224 = 3,57; захід: ДVК2 = (15136/(67,6 - 0,12)) -224 = 0,30; захід: ДVК3 = (15136/(67,6 - 1,22)) - 224 = 4,02.ДVk заг = 7,89 м/вер.-міс. 3. Підвищення продуктивності праці визначаємо за формулою: ДП = (Нпл +( ДVК * Тпл )/Чпл ) - ДПпл , (4.6) де Чпл - планова чисельність на 2005р., чол.; ДПпл - планова продуктивність праці на 2005р., м/чол. захід: ДП1 = (15136 + (3,57 * 67,6)/700) - 21,6 = 0,367; захід: ДП2 = (15136 + (0,30 * 67,6)/700) - 21,6 = 0,052; захід: ДП3 = (15136 + (4,02 * 67,6)/700) - 21,6 = 0,411.ДПзаг = 0,83 м/чол. 4. Зміну фондовіддачі можна визначити за формулою: ФВ = (Qпл/(Ф’пл + Фд)) - ФВпл , (4.7) де Qпл - плановий обсяг робіт у кошторисній вартості, грн.; Ф’пл - планова середньорічна вартість основних засобів, грн.; Фд - додаткові капітальні вкладення в основні засоби, грн; ФВпл - планова фондовіддача на 2005р., грн/грн. II захід: ДФВ2 = (47674000/(18422000 + 13901)) - 0,71 = 0,062; IІІ захід: ДФВз = (47674000/(18422000 + 2200)) - 0,71 = 0,063. ДФВзаг = 0,125 грн/грн. 5. Зменшення собівартості 1м проходки визначається за формулою: ДС1м = ДС1/Нпл, (4.8) де ДС - зменшення собівартості після впровадження заходу, грн. захід: ДС1м 1 = 107929,3/15136 = 7,13; захід: ДС1м 2 = 4209/15136 = 0,28; захід: ДС1м 3 = 158393/15136= 10,46.ДС1м заг= 17,87грн/м. 6. Зміну величини рентабельності після запровадження заходів можна ДР = (Qпл – Спл + ДС)/(Ф’пл + Фд + НОЗ)?100% - Рпл , (4.9) де ДСпл - планова собівартість на 2005р., грн.; НОЗ - нормовані оборотні засоби, грн.; Рпл - планова рентабельність на 2003р., %. I захід: II захід: ДР2=(47674000-45337000+4209)/(18422000+13901+7650000)-100%-12,6%= 0,362%; III захід: 7. Зміна коефіцієнта екстенсивного використання бурового обладнання ДКе = АТ/Тпл, (4.10) захід: ДКе1 = 1,09/67,6 = 0,016; захід: ДКе2= 0,12/67,6 = 0,0018; захід: ДКе3 = 1,22/67,6 = 0,018.ДКзаг = 0,0358. 8. Зміну коефіцієнта інтенсивного використання визначаємо за формулою: ДКі = ДVr/Vт пл , (4.11) де Vт пл - планова технічна швидкість на 2005р., м/вер.-міс. захід: ДКі 1 = 3,57/472 = 0,0075; захід: ДКі 2 = 0,30/472 = 0,0006; захід: ДКі 3 = 4,02/472 = 0,0085.ДКі заг = 0,0166. 9. Зміну коефіцієнта інтегрального використання визначаємо за формулою: де Ке пл ,Кі пл - відповідно планові коефіцієнти екстенсивного та інтенсивного використання бурового обладнання на 2005р. захід: ДКінт 1 = (0,465+0,016) * (0,474+0,0075)-0,465-0,474 = 0,012; захід: ДКінт 2 = (0,465+0,0018) * (0,474+0,0006)-0,465-0,474 = 0,001; захід: ДКінт 3 = (0,465+0,018) * (0,474+0,0085)-0,465-0,474 = 0,013.ДКінт заг =0,026. Отримані результати зведемо в таблицю 4.4. Таблиця 4.4- Вплив заходів на ТЕП ПВБР. Показник | 2004 | 2005 | Вплив заходів | 2005 | Ріст факт | план | І | II | III | проект | показ-ника, % 1 .Комерційна швидкість, м/вер.-міс. | 170 | 224 | +3,57 | +0,30 | +4,02 | 231,9 | 3,5 2.Виробіток, м/чол. | 17Д | 21,6 | +0,367 | +0,052 | +0,411 | 22,43 | 3,8 3. Фондовід-дача, грн/грн. | 0,83 | 0,71– | +0,062 | +0,063 | 0,835 | 1,18 4. Собівар-тість 1м проходки, грн | 4493,1 | 2995,3 | -7,13 | -0,28 | -10,46 | 2977,43 | -0,60 5.Рентабель-ність, % | 19,54 | 12,6 | +0,322 | +0,362 | +0,303 | 13,59 | 7,86 6.Коефіцієнт екстенсив-ного використання Ке | 0,523 | 0,465 | +0,016 | +0,0018 | +0,018 | 0,5008 | 7,7 7.Коефіцієнт інтенсивного використання Кі | 0,739 | 0,474 | +0,0075 | +0,0006 | +0,0085 | 0,4906 | 3,5 8.Коефіцієнт інтегрального використання Кінт | 0,386 | 0,220 | +0,012 | +0,001 | +0,013 | 0,246 | 11,8 Таким чином сукупний вплив запропонованих заходів на ефективність виробництва в ПВБР спричинить такі зміни основних техніко-економічних показників: збільшення комерційної швидкості на 3,5%, збільшення виробітку на 3,8%, зменшення собівартості 1 м проходки на 0,6%, збільшення |