Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент

БАТАРЕЯ СОНЯЧНА МОДУЛЬНА

Сучасне, високоефективне, екологічно чисте джерело живлення для радіоапаратури. Використовуючи сонячні батареї, Ви зробите свій внесок у вирішення проблем енергозбереження і збереження природи.

Основні технічні дані

Напруга, В - 9

Струм, мА - 110

Електрична потужність батареї при енергетичній освітленості 800 Вт/м2, Вт - 1,0

Строк експлуатації, років - 15

Габаритні розміри, мм - 135х115х15

Маса, кг - 0,2

Батарея сонячна модульна призначена для безпосереднього перетворення сонячної енергії в електричну і служить для електроживлення радіоапаратури.

Дуже малі експлуатаційні витрати, характерні для сонячних батарей, приводять до того, що вартість вироблюваної ними електричної енергії нижче, ніж одержувана від інших автономних джерел живлення.

Заміняє хімічні джерела струму, акумулятори. Екологічно чисте джерело енергії.

Сонячні батареї мають тривалий термін служби, працюють у великому інтервалі температур.

Конструкція - пластмасовий корпус, фотоперетворювачі на основі монокристаллического кремнію. Може застосовуватися індивідуально, а також у складі модуля підвищеної потужності.

Строк окупності сонячної батареї - 2 місяці.

Що таке фотовольтаїка (PV)?

Фотовольтаїка (PV) - твердотільні напівпровідникові прилади, що перетворюють світло безпосередньо в електрику. Вони звичайно зроблені з легованого кремнію. Технологія виробництва фотоперетворювачів ідентична технології виробництва транзисторів, тиристорів, діодів і інтегральних мікросхем.

Як це працює?

Кремнієвий фотоелектричний перетворювач складається із шарів з різним типом провідності - електронним і дірковим. Типова структура монокристалічного фотоперетворювача складається із шару кремнію, легованого бором, щоб створити дірковий тип провідності (p-тип) і шару кремнію, легованого фосфором, щоб створити електронний тип провідності (n-тип). Поверхня розділу між цими двома шарами містить електричне поле і називається электронно-дірковим переходом. Сонячне світло складається з часток, що називаються фотонами. Коли світло падає на сонячний елемент, деякі з фотонів поглинаються в області электронно-діркового переходу, генеруючи пари електрон-дірка в кремнієвому кристалі. Якщо фотони мають досить енергії, електрони і дірки будуть переборювати електричне поле в переході і вільно рухатися крізь кремній і в зовнішній електричний ланцюг. Оскільки вони проходять через зовнішній електричний ланцюг, вони віддають свою енергію як корисну роботу (обертаючи двигуни, освітлюючи лампи, і т.д.) і повертаються до сонячного елемента. Фотоелектричний процес цілком твердотільний і автономний. Відсутні частини, що переміщаються, і ніякі матеріали в процесі їх роботи не використовуються.

Чи дійсно PV важко використовувати?

Ні. Хоча при створенні PV модулів використовують новітню техніку, вони дуже прості у використанні. PV модулі - низьковольтні пристрої. Установлені PV модулі взагалі не вимагають ніякого обслуговування на відміну від традиційних генераторів.

Невелике очищення – от що іноді потрібно. Системи містять батареї для збереження електричної енергії, що можуть вимагати деякого обслуговування, подібне до батарей в автомобілі.

Як модулі випробовуються?

PV модулі випробовуються в умовах стандартизованого іспиту (STC). Ці умови включають: температура PV елементів (25 C чи 77 F.), інтенсивність випромінювання (1кВт/м2), і спектральний розподіл світла М1,5 (маса повітря).

Як визначити розміри сонячної системи, що необхідні?

Розмір системи буде диктуватися кількістю щодня споживаної енергії. Ефективний аналіз понизить вартість системи.

Чи можуть використовуватись 240 В прилади?

Так. При встановлені інвертора у системі електрика може бути перетворена в 240 В змінної напруги. Сонячне випромінювання непостійне і тому можливо використовувати інвертор для одержання стабільної змінної напруги, якщо буде потрібно.

Яке обслуговування буде вимагатися?

Тільки мала кількість. Сучасні сонячні системи можуть постачати велику кількість інформації, щоб допомогти Вам і можуть автоматично виконувати деякі функції. Необхідно, щоб сонячні батареї були чистими і щоб рівень електроліту батарей був достатній - головні задачі. Система, що зв'язана з мережею і не має ніяких батарей, має надзвичайно низькі експлуатаційні витрати.

Чи є різні типи сонячних (PV) модулів?

Так. Модулі пропонуються різних потужностей, типів корпуса, різних технологій фотоперетворювача, терміну служби й ефективності (ККД). Ці коефіцієнти будуть визначати кращу панель, щоб задовольнити Ваші потреби.

У якому розмірі батареї є потреба в автономній системі?

Автомобільні батареї не придатні для використання в сонячних системах. Тільки батареї, спеціально спроектовані для повторної зарядки, дозволять забезпечити гарний рівень обслуговування.

Назва зразку нової техніки або технології - Електрохімічні сонячні елементи та батареї

Установа-виконавець, автор розробки, адреса інституту, телефон, факс, e-mail - Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського НАН України, відділ 7, зав. відділу д.х.н. Колбасов Г.Я., kolbasov@ionc.kiev.ua, т.424-2280

Область застосування (країна, галузь, об'єкт) - Джерело живлення переносного радіоелектронного обладнання та пристроїв масового використання

Завод-виробник - ПО “Катіон” м. Хмельницький

Коротка характеристика, технічні параметри з зазначенням переваг і позитивних якостей - Робочі характеристики сонячного елемента при питомій потужності світла 100 мВт/см2 : напруга 0,4 В; щільність струму 12-13 мА/см2; питома потужність, що віддається ~ 5 мВт/см2 . Робочі характеристики батареї: напруга 9 В, струм 50-70 мА/см2; температурний діапазон: -15о ч +65о С, орієнтовний термін служби 4 роки. Батарея проста у виготовленні, відсутні вакуумні технології, що є перевагою перед відомими твердотільними фотоелементами та батареями

Економічні показники (орієнтовна вартість одиниці продукції, термін окупності, зниження ціни та ін.) - Орієнтована вартість батареї 20-30 грн., термін окупності при виробництві 1000 шт/місяць – 2-3 роки.

Назва зразку нової техніки або технології - Сонячні батареї для портативної електронної апаратури

Установа-виконавець, автор розробки, адреса інституту, телефон, факс, e-mail - СКТБ з ДВ ІФН ім.В.Є. Лашкарьова НАН України, Макаров Анатолій Володимирович, Київ, вул.Лисогірська, 4, тел. (044) 5251866, e-mail: avmak@ukr.net

Область застосування (країна, галузь, об'єкт) - Україна та зарубіжні країни. Енергетика, промисловість. Прилади екологічного моніторингу, мобільні та супутникові телефони, портативні комп'ютери, фото- та відеотехніка)

Завод-виробник - СКТБ з ДВ ІФН ім.В.Є.Лашкарьова НАН України.

Коротка характеристика, технічні параметри з зазначенням переваг і позитивних


Сторінки: 1 2 3 4 5