У нас: 141825 рефератів
Щойно додані Реферати Тор 100
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент


річного об'єму випуску визначають за формулою:

ЗПвідр = Рв * Nпр;

Де, Рв - сума відрядних розцінок по операціях на повну обробку однієї

деталі.

З п в і д р =3.844*200000 =768800грн.

3.2.2 Визначення фонду премій

Фонд премій складає 40% від фонду заробітної плати по відрядних розцінках:

Фпр = 40% * ЗПвідр = 0,4 *768800=307520 грн.

3.2.3. Визначення фонду доплат, які виплачуються робітнику в зв'язку з відхиленням від нормальних умов виробництва.

Фонд доплат, що виплачуються робітнику у зв'язку з відхиленням від нормальних умов виробництва приймається в розмірі 4% від фонду заробітної плати виробничих робітників.

Фдоп = 4% * ЗПвідр = 0,04 * 768800 =30752 грн.

3.2.4. Визначення фонду основної заробітної плати основних робітників.
Фонд основної заробітної плати основних робітників включає оплату по
відрядних розцінках, фонд доплат.

ФЗПосн = ЗПвідр + Фдоп + Фпр = 768800+307520+30752 = 1107072грн.

3.2.5. Визначення додаткової заробітної плати.

Додаткова зарплата ФЗПдод включає оплату відпусток, виконання державних зобов'язань, навчальних відпусток, доплати підліткам і т. д. Приймається 10-15% від основної заробітної плати.

ФЗПдод = 15% * ФЗПосн =0,15*1107072 =166060.8грн.

3.2.6. Визначення загального фонду заробітної плати основних робітників.

ФЗПзаг = ФЗПосн + ФЗПдод =1107072+166060.8 =1273132.8грн.

3.2.7. Визначення річного розміру премій із фонду матеріального заохочення.
Річний розмір премій із фонду матеріального заохочення умовно
приймається рівним десятиденній середній заробітній платі і складає
при 252 робочих днях в році;

3.2.8. Визначення середньомісячної заробітної плати основних робітників.
Середньомісячна ЗП основних робітників:

3.2.9. Визначення відрахувань у фонди соціального страхування, пенсійний і
фонд зайнятості.

Відрахування у ці фонди проводиться від суми основної і додаткової

зарплати у наступних розмірах:

Пенсійний фонд - 33,2%

Фонд соціального страхування – 1.4%

Фонд зайнятості -1,6%

Фонд страхування від нещасних випадків - 1,2%

Всього відрахування у фонди становить 37,4%.

Фвідр = ФЗПзаг * 37,4% =1323653.9 * 37,4% = 495046.55грн.

3.3. Визначення втрат на утримання і експлуатацію обладнання на

рік і собівартості коефіцієнта машино-години.

3.3.2. Визначення амортизаційних відрахувань для обладнання і транспортних засобів.

а) обладнання: А=Вб*Na

де Na - норма амортизації. Для обладнання Na = 15%

Вб- сумарна балансова вартість встановленого на дільниці обладнання.

А =4379660* 15% = 656949грн,

б) транспортні засоби

Атр.з = Вб * Na, грн.

де Nа - норма амортизації. Для обладнання Na = 25% Вб- сумарна балансова вартість транспортних засобів.

А =13200 * 25% = 3300грн.

3.3.2. Розрахунок витрат на силову енергію обладнання і транспортних засобів.

Всл.ен. = Цел.ен. * Wее.ен. = 0,74 * 867555 = 641990.7грн.

де Цел.ен - ціна на електроенергію, грн.

Цел.ен. = 0,74грн/кВт

Wее.ен - річний розхід електроенергії в кВт-год.

Nуст*Фд*Кз'Zо

Wее.ен = —— , кВт * год

Кс-Кд

де Nуст. - встановлена потужність всього обладнання.

Фд - ефективний (дійсний) фонд робочого часу обладнання.

Фд = 4016год

Кз- середній коефіцієнт завантаження обладнання.
Zо - коефіцієнт одночасної роботи обладнання. Zо = 0,7 - 0,75
Ке - коефіцієнт втрат в електромережі. Ке = 0,95
Кд - ККД електродвигунів. Кд = 0,85 - 0,9

319•4016•0.8•0.7

Wее.ен = —— = 888443.64 кВт ? год

0.95•0.85

3.3.3. Розрахунок витрат на стиснене повітря.

У зв’язку з тим, що ми не використовуємо верстати з обдувом та пневмозатиском витрати на стиснене повітря дорівнюють нулю.

3.3.4. Розрахунок витрат на воду для виробничих потреб.
Вв = Цв*q•*Впр*Кз*Кзм

де Цв- вартість 1м3 трубопровідної води. Цв =2.86 грн/м3

Qв – річний розхід води на один верстат в зміну. Qв = 25м3/ рік

Впр - кількість верстатів.

Кзм- коефіцієнт змінності обладнання. Кзм = 2

Кз - середній коефіцієнт завантаження обладнання.

Вв = 2.86 * 25 *63 * 2 * 0,8 = 7207.2грн.

3.3.5. Розрахунок витрат на поточний ремонт обладнання і транспортних
засобів.

Витрати на поточний ремонт обладнання в транспортних засобів, а також їх обслуговування приймається в розмірі 7% від початкової вартості обладнання.

Вр=Вб*а, ,грн

Вр - сумарна балансова вартість обладнання і транспортних засобів.

а- витрати на ремонт, а = 7%

Вр = 4392860 * 7% = 307500.2грн

3.3.6. Визначення зносу малоцінних і швидкозношуючих інструментів і
пристроїв.

Витрати на знос інструментів і пристроїв розраховується за формулою:

Ві.п= і * Впр

де Впр - кількість верстатів.

і- вартість швидкозношуючих інструментів і пристроїв на рік на 1

верстат

і = 2000грн.

Ві.п. - 2000•63 = 126000грн.

3.3.7. Витрати на допоміжні матеріали.
Вдм = q • Впр

Де q- річний розхід допоміжних матеріалів на 1 верстат, q = 200грн. Впр- сумарна кількість верстатів.

Вдм = 63 * 200 = 12600грн.

Фрезерні Км.і.=1,4

Шліфувальні Км.і. = 1,6

Кошторисна ставка, що включається в калькуляцію, визначається перемножуванням планових (нормативних) витрат дана 1 машино-годину роботи на відповідні коефіцієнти по обладнанню і на норми часу:

де к - кількість груп обладнання,

З.4. Визначення цехової собівартості деталі.

Цехова собівартість деталі визначається за формулою: Сцех = М + ЗПосн+Зпдод+Вф + ВУЕОб + 33В

Де М -вартість матеріалів.

ЗПосн - зарплата основна.

ЗПдод- зарплата додаткова.

Вф- відрахування у фонди:

Пенсійний - 33,2%

Соціального страхування - 1,4%

Фонд зайнятосгі -1,6%

Фонд страхування від нещасних випадків - 03%

Всього - 37,4%

ВУЕОб- витрати на утримання і експлуатацію обладнання, грн.

3ВВ - загально виробничі витрати.

3.4.1. Вартість матеріалу деталі

М =6.312 грн

3.4.2. Розрахунок основної зарплатні.
ЗПосн = ?Рвідр*1.44. =5.53 грн.

3.4.3. Розрахунок додаткової зарплати на деталь.
ЗПдод = ЗПосн -Кд

Кд = 10-15%

ЗПдод = 5.53* 15% = 0.83 грн.

3.4.4. Відрахування у фонди.

Сума відрахувань у фонди становить 37,4%

Вф = (ЗПосн. + ЗПдод) * 37,4%

Вф = (5.53+0.83) * 37,4% = 2.38грн.

 

3.4.5. Розрахунок витрат на утримання обладнання.

ВУЕОб = Vзм=грн.

3.4.6. Розрахунок загально виробничих витрат.

Загальнозаводські витрати приймаємо в розмірі 25 * 40 до основної ЗП основних робітників і витрат на утримання і експлуатацію обладнання.

3ВВ = 0,3 * (ЗПосн+ВУЕОб) = 0,3 * (5.53+) = 4.19грн.

3.4.7. Складання калькуляції цехової собівартості


Сторінки: 1 2 3 4 5