Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент

Короткий переказ твору Бунт Ван Сіньчжу (Фен Менлун)

Короткий переказ твору Бунт Ван Сіньчжу (Фен Менлун)

Про те, як Ван Сіньчжу смертю своєї врятував всю сім'ю

За часів династії Південна Сун багато удостоювалися государевих милостей.Але траплялося не раз, що гідні мужі так і не зустрілися з щасливою долею.

Багач Ван Шічжун потрапив під суд за вбивство, але якось викрутився. Був у нього молодший брат Ван Сіньчжу. Одного разу старший брат дозволив собі злий жарт, молодший образився і залишив будинок без гроша в кишені.Оселився він у містечку Мадіпо - Конопляний схил, заснував плавильне справу і досяг такого успіху, що невдовзі підім'яв під себе всю округу. Навіть чиновники його побоювалися.

Якраз в цей час два брата - Чен-Барс і Чен-Тигр втратили службу і шукали, де б застосувати свої знання бойових мистецтв. Звернулися по допомогу до наставника Хун Гуну. Той і порадив їм поступити до Ван Сіньчжу і навіть листом рекомендаційним забезпечив.

Кілька місяців брати навчали ратній справі сина Ван Синь-чжи, Ван Шісюня, а коли намірилися покинути маєток Ванів, господар, який збирався до столиці, попросив їх ще затриматися, відкрити молодій людині секрети військового майстерності. Ще рік минув, і брати твердо вирішили їхати. Але господар до цих пір не повернувся, а син ледь нашкріб братам на дорожні витрати, обіцяючи решту плату за навчання внести після батькова повернення.

Брати затаїли образу. Син нічого не помітив і вручив листа, колись написане батьком у відповідь на послання наставника Хун Гуна, та так і не відправлений.

Хун Гун теж не зміг їх гідно зустріти. Дружина його була сварлива і скаредної. Образа братів ще посилилася. Задумали вони обумовити Ван Сіньчжу, звинувативши його в бунтівному намірі. Так і зробили, та ще й на лист Вана послалися на доказ: мовляв, обіцяє Хун Гуну все виконати, як домовилися. Влада задумали перевірити донос, але хтось Хе Нен злякався і, не доїхавши до маєтку Вана, повернувся і підтвердив факт бунтівних приготувань.

Дізнавшись про наклепи, Ван Сіньчжу зрозумів, що йому не виправдатися перед владою. Він задумав з загоном хоробрих захопити чиновника Хе Нена і змусити його зізнатися в обмані. Але план його не вдався, зате тепер він воістину став бунтівником. Довелося ховатися в річкових і озерних плавнях.Але синові і вірному слузі наказав він йти з повинною. Незабаром і сам він здався владі, представивши свідчення того, що був обвинувачено. Суддя розглянув справу, і хоча Ван Сіньчжу засудили до смерті, але і його кривдники отримали своє. Головне ж, що син, Ван Шісюнь, відбувся недовгою посиланням і незабаром опинився на волі.

Сім'ю загиблого брата прихистив Ван Шічжун. Він же підняв занепале господарство Конопляного схилу, а потім передав маєток племіннику. Згодом тіло Ван Сіньчжу з пошаною поховали, а його син і онуки добилися слави і високих чинів.