Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент

Короткий переказ твору Продкомісар (Михайло Шолохов)

Короткий переказ твору Продкомісар (Михайло Шолохов)

Що приїхав продкомісар призначив Бодягіна окружним комісаром, доручив йому зібрати 150 тисяч пудів хліба і дав місяць терміну. Злісних приховувачів зерна наказав розстрілювати, так як зерно необхідно армії і центру. За телеграфним стовпам полетіло страшне слово «продрозкладка». Козаки вирішили даром хліб не віддавати. Вони закопували його в ями сотнями, тисячами пудів.

Бодягін колесив по окрузі, поки не приїхав у свою станицю, в якій не був вже шість років. Гнатко Бодягін згадав, як чотирнадцятирічним хлопчиною з батьком і працівником косив сіно. За зламані вила батько вдарив працівника. Гнатко назвав батька «сволотою» за цей вчинок. Батько збив Гнатко з ніг, іспоров в кров черезсідельник. Увечері батько вирізав вишневий милицю, вручив синові і відправив його «по світу розуму-розуму набиратися». Наказав додому не повертатися.

Бодягін кинув погляд на батьківський палісадник. Він дізнався, що старий все багатіє, одружився вдруге після смерті дружини, син кудись зник. «А взагалі-то він« серйозний господар », - додав співрозмовник Бодягіна.

Вранці голова ревтрибуналу повідомив, що двоє куркулів агітували козаків не здавати хліб, бити червоноармійців. Голова сказав, що «влаштує показовий суд і шльопнеться обох». Двох куркулів засудили до розстрілу. В одному із засуджених Бодягін дізнався батька і попросив конвоїра привезти укладеного до нього. Старий впізнав сина, очі його блиснули і погасли. Син розуміє, що їм з батьком не про що говорити. Старий бідкається, що його розстрілюють за те, що не пускає грабувати власний комору. «Грабуйте, ваша сила», - приречено каже він. Син звинувачує його, що батько «перший наймитів все життя смоктав», але старий заперечує, кажучи, що працював з ранку до ночі. Батько обриває зв'язок між ними: «Ти мені не син, я тобі не батько». Він кричить, що хоче дожити до того часу, коли козаки розправляться з червоними, а він особисто із сина «душу вийме». Син присутній при розстрілі батька, навіть каже: «Не ображайся, батя ...»

За телеграфу передали, що на Хопра повстання - палять виконкоми, вбивають співробітників. Бодягін і комендант трибуналу залишилися здати хліб на зсипному пункт. У станицю нагрянули повсталі. Вони спробували захопити Бодягіна і Тесленко. У яру Бодягін підібрав замерзаючого сироту, він притиснув хлопця до тіла, прикрив кожухом, той став відігріватися. Тесленко крізь ріжучий вітер кричав, щоб Бодягін кинув хлопчика, бо їх наганяють козаки. Чоловіки зрозуміли, що їм не піти від погоні. Тоді Бодягін прив'язав хлопчиська до сідла, наказав йому міцно триматися за гриву і ударом шашки погнав коня геть, українець свистом гнав коней далі. Сухим виразним залпом зустріли вони «випірнув з-під гори папахи ...». Убиті Бодягін і Тесленко три дні лежали в степу порубані, обсипані ячменем. Степові птиці клювали їх трупи.