Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент

Особенности организации работы ресторанов в предприятиях гостиничного хозяйства

Естетика зовнішнього оформлення інтер’єру готельного комплексу

ЗМІСТ

ВСТУП

Якість обслуговування туристів — проблема комплексна. ЇЇ вирішення передбачає ефективне використання всіх важелів, різних форм і методів впливу. В основу вирішення цієї проблеми покладено системний підхід: єдність і взаємодія організаційних, технічних, економічних, соціологічних та правових заходів. Якість обслуговування — це сукупність властивостей і ступеню корисності послуг, що обумовлює здатність усе повніше задовольняти потреби туристів. Комплексний підхід до визначення якості туристичних послуг викликає необхідність класифікувати послуги за кількома групами:

1. Інформаційні послуги.

2. Послуги транспортних перевезень.

3. Послуги розміщення.

4. Послуги харчування.

5. Культурно-масові та фізкультурно-оздоровчі послуги.

6. Додаткові послуги.

Якість цих послуг залишає в пам'яті туриста найбільш стійке враження тому, що саме ці послуги щоденно задовольняють його потреби перішої необхідності.

Важливий елемент готельної справи — відповідність інтер’єру естетичному смаку майбутніх клієнтів. Підприємства готельного господарства обслуговують досить різноманітний контингент відвідувачів -туристів як вітчизняних, так й іноземних, як організованих, так й індивідуальних. Для кожної категорії споживачів потрібні особливі методи, прийоми обслуговування, і звісно навіть різні інтер’єрні оздоблення номерів. Цій цікавій та широкій темі присвячена відповідна робота.

ЕТИКА В ДІЯЛЬНОСТІ ГОТЕЛЯ ЯК ПІДПРИЄМСТВА

Слово «етика» [ гр. ethike < ethos натура, звичай ] в одній з інтерпретацій означає сукупність принципів та норм поведінки, що прийняті у певному суспільному середовищі чи професійній групі.

Якщо розглядати етику в ракурсі діяльності готельних підприємств, то це буде означати, що підприємці повинні дотримуватись певних правил “чесної” гри та норм, які б дозволяли функціонувати, конкурувати, розвиватися за прозорими правилами.

Ринок є насамперед економічна свобода. Над підприємцем можуть здійматися тільки закон і встановлені ним обмеження. Державне регулювання в умовах ринку зводиться переважно до встановлення норм здійснення підприємницької діяльності і до податкової системи. Все інше визначається виробником і споживачем, їхньою волею, а в якомусь ступені складається випадковим образом.

За економічну волю приходиться платити. Адже волю одного підприємця супроводжує одночасно і воля інших підприємців, що вільні чи купувати не купувати його продукцію, пропонувати за неї свої ціни, продавати йому за визначеними цінами, диктувати свої умови угод.

При цьому природно, що ті, з ким приходиться вступати в господарські відносини, прагнуть насамперед до своєї вигоди, а вигода одних може стати збитком для інших. До того ж підприємець-конкурент узагалі схильний витиснути свого опонента з ринку.

Ось тут і постає питання етичної, чесної поведінки по відношенню до конкурентів.

ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВ ГОТЕЛЬНОГО БІЗНЕСУ.

Готельний ринок, як і багато інших ринків, характеризується існуванням великого числа груп споживачів, що відрізняються одна від іншої смаками, перевагами, рівнем доходів. І навіть якщо ці групи представляють клієнтів або споживачів одного готелю (або продукту), мотивація придбання продукту різна. Наприклад, клієнтами того самого готелю можуть бути бізнесмени, що подорожують, туристи й учасники конференцій. Очевидно, що мотиви і мета їх покупок, вимоги до тому самому продукту готелю будуть дуже сильно відрізнятися. Подорожуючі туристи, більш чуттєві до рівня цін, ніж відряджені бізнесмени або організатори заходів, замовляють, як правило, двомісне розміщення, а також обіди і вечері за спеціальним (груповим) меню. Ті, хто платить гроші не з власної кишені, можуть замовляти більш дороге розміщення, харчування і т.п. Як правило, їм потрібні і додаткові послуги готелю – телефонний зв'язок і підключення до Інтернету в номері, послуги бізнесу-центра, переговорні кімнати з вишуканим інтер’єром, можливість оренди технічного устаткування і т.д.

Усіх нас при виборі готелю цікавлять умови проживання, рівень комфорту і сервісу. У кожного є свої переваги: декому важливі спокій і безпека, кому потрібні цілодобовий доступ в Інтернет і місце розташування у центральній частині населеного пункту, а у кого на першому місці престиж і розкіш.

Комфорт і спокій – два фактори, що є вирішальними для клієнта при виборі готелю. І не важливо, чи зупиняється він по справах або приїхав відпочивати. У будь-якому випадку йому хочеться, щоб номер був комфортабельним, а сервіс відмінним. І ще він повинний бути абсолютно упевнений, що ніхто і ніщо не буде загрожувати його особистій безпеці і схоронності його речей. Кожен готель організує систему безпеки по-своєму, виходячи з власних представлень про комфорт, а також фінансових або інших умов.

ОБРАЗ ІНТЕР’ЄРУ ТИПОВОГО ТРИЗІРКОВОГО МІНІ-ГОТЕЛЮ

У своїй більшості це невеличкі відреставровані і відремонтовані невеликі будиночки чи квартири, розташовані в будинках центральної частини міста і прилягаючих до неї районах, або біля важливих трас та історичних об’єктів. Номерний фонд міні-готелю складає в середньому 5-6 номерів, в основному для двомісного розміщення, хоча зустрічаються одно-, тримісні і більші номери. Практично в кожному є санвузол з ванною або душем. Номери являють собою кімнати, оздоблені в стилі «євроремонт» площею звичайно не менш 20 кв. м. З обстановки присутні двоспальні або односпальні ліжка типу «twin», тумбочки, стіл, стільці, платтяна шафа, телевізор, телефон, а також картини на стінах. Постояльців постачають білизною, рушниками. Як правило, двері з номера ведуть у загальний коридор, де знаходиться (а іноді і немає) стійка reception. Обстановка досить стандартна і відповідає рівневі трехзвездного готелю.

Деякі міні-готелі відрізняються від стандартів у сторону домашнього інтер’єру. Так номера в вишуканих готелях являють собою окремі квартири-студії. У кожному номері — кухня з сучасним устаткуванням, підібрані стильні меблі. На кожнім поверсі розташовано по одній номері-квартирі. По суті, це — міні апарт-отель з винятково комфортною і домашньою обстановкою. Є і більш скромні


Сторінки: 1 2 3