Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент

Access. Робота з формами

План

1. Створити форму, що відповідає таблиці Оцінки.

2. Вставити у форму заголовок: Оцінки студентів вашої групи.

3. У правому нижньому куті форми вставити текст з назвою класу чи групи.

4. Вставити у форму нове поле Сума, де буде обчислюватися сума балів студента з ycix предметів.

5. На формі розмістити елементи керування: кнопки Вперед, Назад, Створити новий запис, Закрити форму.

6. Доповнити базу даних записами.

Теоретичні відомості

Важливим моментом при завантажуванні даних у таблиці є забезпечення захисту від помилок. Тому потрібно дуже ретельно продумати, як забезпечити введення, редагування чи перегляд даних у вигляді, який був би зручним і звичним для користувача, а також запобігав би виникненню помилкових даних. Таким засобом в Access є форми.

Форми – це об'єкти, за допомогою яких у базу вводять нові дані, переглядають наявні, а також здійснюють редагування даних, розміщених у таблиці. Форма подібна до бланка чи карточки (рис. 4). Прикладами форми є будь-який бланк, сторінки з паспорта, карточка з досьє чи бібліографічна карточка на книжку в бібліотеці. Одна форма містить дані лише з одного запису.

Отже, форми є засобом організації інтерфейсу між користувачем і системою. Форми можна створювати на базі таблиць і запитів. У програмі Access прийнято створювати базу даних спочатку у вигляді таблиці, а пізніше відображати її у вигляді форм (в інших програмах, наприклад, MS Works навпаки).

Перехід до форм, окрім кращої візуалізації даних, дає низку додаткових можливостей. Виявляється, що на формі можна зручно розташувати:

поля типу OLE (Object Linking and Embedding) з картинками, фотографіями тощо; елементи керування: кнопки, перемикачі тощо; надписи: заголовки форми, рубрик (а також розрисувати форму чи задати фоновий рисунок заставку: сутінки, глобус, хмари тощо); обчислювальні поля (це також елементи керування) для відображення результату обчислень, виконаних на базі наявних полів; закладки (багатосторінкові форми, де поля групують за змістом на різних закладках).

Є декілька способів створення форм, а саме:

автоматично за допомогою команди Автоформа; за допомогою майстра форм; вручну за допомогою конструктора форм; комбінованим способом.

Наприклад, виконавши команду Автоформа > У стовпець, отримаємо форму, в якій yci поля з таблиці будуть розташовані в стовпець i вирівняні до лівого краю.

Користувач за допомогою конструктора може змінити розташування полів методом їx перетягування.

Щоб перемістити об’єкт у вікні конструктора форми, треба його активізувати i вести над ним курсор, доки останній не набуде вигляду долоні. Після цього можна виконати переміщення методом перетягування.

Рис. 4. Зразок форми.

Використання майстра форм дає змогу швидко відібрати потрібні поля з таблиці для розміщення на формі або розташувати на одній формі поля з різних таблиць.

Початківцям створювати форму вручну не рекомендують. Спочатку варто створити форму командою Автоформа або Майстер форм, а пізніше зробити зміни у формі за допомогою конструктора форм.

Розглянемо можливості конструктора форм. Для конструювання форми використовують панель елементів керування з кнопками (рис. 5).

Рис. 5. Панель елементів керування.

Щоб вставити елемент керування, його треба вибрати на панелі i клацнути на формі у точці вставлення. Перш ніж змінити характеристики такого елемента форми, спочатку його необхідно вибрати і виділити. Для вибраних елементів можна змінити шрифт, розмір, колір та інші властивості. Для кожної області можна встановити свій колір, вказавши на відповідну область, а потім вибравши необхідний колір із заданої палітри кольорів. Позиції розташування елементів форми можна змінювати за допомогою буксування, тобто перетягуванням мишкою позначеного елемента з однієї частини форми в іншу.

Якщо виділений елемент натиснути лівою кнопкою мишки, то можна виконати певні операції з ним: вирізувати, копіювати, залишати, дублювати, вирівнювати, а також переглядати властивості виділеного елемента, вибравши опцію Властивості.

За допомогою кнопки Запуск майстра можна вставити у форму в діалоговому режимі інші елементи: кнопки, перемикачі тощо.

3 метою виконати обчислення над полями у формі створюють нове поле, наприклад з назвою Сума (для обчислення суми оцінок студента з ycix предметів), i задають йому значення у вигляді формули: =[Мат]+[Інф]+[Фіз]+[Літ]+[Мова]. Кутові дужки можна опускати.

Хід роботи

1. Запустіть програму опрацювання бази даних.

2. Відкрийте БД у якій є таблиця Оцінки.

3. Cтворіть форму для таблиці Оцінки.

У головному вікні БД виберіть закладку Форми i виконайте команду Створити (натисніть на кнопку Створити).

4. Активізуйте майстра форм i виконайте вci його вказівки (кроки).

У вікні Нова форма виберіть майстра форм, а також джерело даних — таблицю Оцінки > ОК.

5. Виберіть поля, які повинні бути у формі.

Виберіть yci поля кнопкою » i натисніть Далі.

6. Виберіть зовнішній вигляд форми.

Задайте вигляд в один стовпець > Далі. Які ще є способи розташування полів у формі?

7. Виберіть стиль форми (фон, заставку): камінь або глобус.

Які є стилі форми? Який стиль вам найбільше до вподоби?

8. Надайте формі ім'я.

Уведіть ім'я: Оцінки > Увімкніть режим автовідкриття форми (перший вимикач) * ГОТОВО.

9. Перегляньте yci записи.

Користуйтеся кнопками гортання у нижній частині форми.

10. Вставте новий запис.

11. Перейдіть у режим конструктора для вставляння нових елементів у форму.

Вигляд > Конструктор.

Переконайтеся, що на екрані. є панель елементів керування. Якщо її немає, то виконайте команди Вигляд > Панель елементів.

12. Збільшіть розміри вікна конструктора i його частин.

13. Форма може містити заголовок i примітки. Підготуйте форму для введення заголовка i приміток.

Вигляд > Заголовки/Примітки.

14. Уведіть заголовок форми i розмалюйте його.

Уведіть великими буквами заголовок: ОЦІНКИ СТУДЕНТІВ тощо. Для цього натисніть на кнопку Аа на панелі елементів i клацніть у полі заголовка, введіть текст заголовка, натисніть на клавішу вводу. Клацніть над текстом, щоб перетворити


Сторінки: 1 2