У нас: 141825 рефератів
Щойно додані Реферати
Тор 100
|
|
Реферат на тему: Урок-мандрівка:“Дорогами Циферії до країни Числяндії” Тема: Узагальнення відомостей про цифри. Додавання в межах 10. Мета: Узагальнити відомості про знаки, що застосовуються для написання чисел – цифри; систематизувати знання про числа першого десятка; вчити складати та розв’язувати приклади на додавання в межах 10. Обладнання: фонограми пісень “Шпаки прилетіли”, “Ми їдем, їдем, їдем”,макет або іграшка автомобіля, кашкетики з цифрами, набір карток з цифрами, слова-відгадки, картки з індивідуальними зівданнями. Хід уроку І. Вступне слово учителя. Любі першокласники! Ви вже не новачки в школі. Ви – справжні учні, які багато чого встигли пізнати, опанувати цифри, навчилися за допомогою цифр записувати (цифри) числа, познайомилися з дією додавання, яку виконують над числами. І, мабуть, встигли помітити, що на математичному шляху зустрічаються не лише прості приклади, вправи й задачі. Іноді для досягання мети – розв'язання проблеми – доводиться долати суттєві бар’єри та перешкоди, мобілізувати всі свої знання та вміння. ІІ. Театралізована частина. Група учнів виконує пісню “Мы едем, едем, едем...” Це їдуть, їдуть, їдуть Веселі дітлахи. Пісні вони співають Так дзвінко, як птахи. Приспів. Бо ми не просто діти, Усі ми – школярі. Не можна не радіти Цій радісній порі. Навчаються у школі Читати й рахувати І можуть самостійно Задачу розв’язати. Приспів. Дорогами Циферії Прокладено маршрут. За їхніми пригодами Ми стежитимем тут. Приспів. Звучить мелодія пісні “Скворцы прилетели”. До дошки “вилітають” “пташки” у кашкетиках з цифрами – емблемами. Їх представляють ведучі. 1. Що за цифра одиниця, Ви уважно придивіться. Гострий ніс ця цифра має, Наче чапля виступає. Цифра два – то лебідь-птиця. Гордовита, як годиться. Он як шию вигинає, Величаво випливає. Трійка схожа на індика: І голівка невелика, І округлу форму має – Мов індик, пір’я розпускає. Цікаво, як цифра та називається, Що ніби на страуся чимось скидається? З’єднайте голівку, шию і спинку, - Одержите друзі цифру - четвірку. У п’ятірки, як у птиці, гребінець є на голівці. Здогадавсь, кінець кінцем, Що за птах із гребінцем? Шість – мале горобенятко, Що побачило зернятко. Спинку й крильця розпрямляє. Шестірку легко написати Треба лиш правильно почати. Цифра сім, немов лелека, Що прийшов до нас здалека. По болоті походжає, Дуже модно виглядає – Бриль, штанці і чобіточки, Ще й ремінчик до сорочки. Знайомтесь – вісімка-сова, У неї кругла голова. На дереві сидить, пильнує – Вона завжди вночі полює. Дев’ять з ластівкою схожа, Вона виглядом пригожа. Щоб “дев’ять” краще написати, Ось про що треба пам’ятати: Згори писати починайте, А потім хвостик приєднайте. Нуль, немов снігур узимку, Настовбурчившись, вигнув спинку. А морозець пробирає, З голови до ніг хапає. Ведучі сідають, а цифри починають говорити. Одиниця: Я, з усіх найголовніше, важливіша і спритніша! Ще поважна, безперечно, Нагадати вам доречно. Дев’ятка: Ні, це я велику силу маю І від вас поваги вимагаю. До відома, як ось що означаю: З одноцифрових найбільше число позначаю. Нуль: Я серед вас не меншу силу маю, Проте про привілеї не благаю. Учитель. Тихше, цифри, не сваріться, Ви довкола озирніться! Тих, хто в класі. Привітайте І поради запитайте. Діти ходять в перший клас, Розсудити можуть вас. ІІІ. Актуалізація опорних знань. Для початку перевіримо, чи добре діти знають цифри. Учитель пропонує загадки про 8, 9, 7, 4. а) Два кільця, як два вінця, Без |