Ворохтянська загальноосвітня школа І-ІІІ ст
Реферат з математики
Урок: Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел.
Тема уроку: Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел.
Мета уроку: Ознайомлення учнів із прийомами письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел у межах мільйона, розвивати вміння розв’язувати задачі та рівняння, виховувати акуратність в роботі, любов до природи.
Обладнання: дидактичні іграшки, конверти із завданнями, схеми для усного рахунку, малюнки,
Тип уроку: урок-гра “Що? Де? Коли?
Хід уроку
І. Організація класу до роботи.
Починаємо наш урок математики девізом:
“Щоб добре знати, и будемо міркувати, а також рахувати, задачі вирішати, свій розум розвивати”.
Урок сьогодні незвичайний. Уро-гра “Що? Де? Коли?
Зараз ви – знавці. Проти вас грають ваші давні друзі, Ось вони всі тут!
Хоча ваші друзі мовчазні, не розмовляють вголос та вони теж кмітливі, винахідливі і дуже великі “чомусики”. Розбираються не тільки в музиці, але і в поезії, математиці, не вірите?
Давайте пересвідчимось! Вони задаватимуть нам питання, а ми шукатимемо правильні відповіді на них. Завдання для с – це задачі, приклади. А переможці, звичайно, отримають нагороди.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Проти знавців 4-Б класу грає Ведмедик Мишко. Він першим надіслав своє запитання. (Беру конверт, читаю).
Шановні знавці! Прочитайте вираз, який ви склали, виконуючи домашнє завдання? (№315). (К-в:10); 200-180:10 200-18=182.
Зачитайте, як розв’язали його.
Прочитайте приклад з найбільшою відповіддю? (854-126=728).
Молодці! Впорались із завданням.
Результат 1:0, на користь знавців.
ІІІ. Усний рахунок.
А тепер проти вас грає Песик Бровко. (Читаю).
Дорогі знавці! А чи знаєте ви скільки років живе слон?
Яка довжина синього кита? Ви дізнаєтесь про це, коли порахуєте усно.
1)
2)
Сьогодні нашим гостям зовсім кепсько. Знавці у 40Б класі підготовлені добре. Результат 2:0.
ІV. Обчисліть приклади.
- До гри запрошує мишка Шкряботушка. (Беру конверт. Читаю).
Обчисліть приклади.
І ряд ІІ ряд
527 581 7
х 6
1 учень – 252 2 учень – 103
95
835 5 483
х 6
Рахунок 3:0
V. Опрацювання нового матеріалу.
Підготовка до вивчення нового матеріалу.
А тепер слова просить Мавпочка.
Увага на дошку!
Виписати багатоцифрові числа.
345 | 4056 | 3002
56789 | 222 | 5090
88880 | 1111 | 112
344444 | 60000 | 8000
Одне з них розкласти на суму розрядних чисел.
5090 = 5000 + 90.
Молодці! Рахунок 4:0
Вивчення нового матеріалу.
Сьогодні ми з вами повинні ознобитися із прийомами додавання і віднімання багатоцифрових чисел, розв’язувати задачі і рівняння.
До гри вступає П’ятачок.
(Беру конверт. Читаю).
а) – Пропоную вам ознайомитися із додаванням і віднімання багатоцифрових чисел за підручником ст. 51 № 318, 310.
Рахунок збільшується на користь знатоків 5:0.
б) Фізкультхвилинка.
В гру вступає лялька Барбі.
Вона пропонує музичну паузу.
Первинне закріплення вивченого матеріалу.
Я з радістю повідомляю, що попереду знавці 4-Б класу. Так, тримати.
(Стук у двері. Передають конкерт).
Учень. Це 4-Б клас?
Вчитель: Так.
Учень. Вас спеціальний лист.
Вчитель. Дякую!
З нами грають діти, ваші товариші, учні 4-А класу. Їхнє завдання.
Розв’яжіть задачу ст. № 320. Рахунок 6:0.
Закріплення і узагальнення знань учнів.
Своє завдання пропонує Черепаха Тортилла.
(Читаю з конверта).
Моє завдання не для всіх однакове.
Бджілка № 321, Каник-стрибунець №
Мурашка №
Рахунок 7:0
VІ. Домашнє завдання с. І р. - ІІ р. –
VІІ. Підсумок уроку.
З чим ми сьогодні ознайомилися?
У яку гру ми грали?
Емблему “Мудра Сова” отримують учні, які найкраще працювали на уроці.
Гра вийшла тому така чудова, бо ми з вами одна дружна
Я з радістю дозволяю всім знавцям готуватися до наступного уроку.
Ведмедик
Песик
Мишка
Мавпочка
П’ятачко
Лялька Барбі.
Учні 4-А класу.
Черепаха.