У нас: 141825 рефератів
Щойно додані Реферати Тор 100
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент


Міністерство освіти і науки України

Конспект уроку з математики на тему: Множення одноцифрового числа на багатоцифрове. 3 клас

Тема. Множення двоцифрового числа на одноцифрове (№№ 840-846).

Мета. Ознайомити учнів і прийомом множення двоцифрового числа на одноцифрове; поглиблювати вміння учнів записувати розв’язання задач виразом.

Хід уроку.

І. Контроль, корекція і закріплення знань.

Усні обчислення.

Гра “Забий гол”

Завдання для опитування

Обчисліть двома способами:

1)

2)

За коротким записом складіть задачу про кролів у клітках:

С. – 24 кр.. по 8 кр.

Б. – 30 кр., по 6 кр.

В Улянки було 24 сірих кроликів, по 8 кролів в кожній клітці, а у Зорянки було 30 білих кроликів, по 6 кролів в кожній клітці. По скільки було кліток в Улянки і Зорянки, і на скільки кліток більше у Зорянки?

1)

2)

3)

Відповідь: на 2 клітки в Зорянки було більше.

Картки для опитування.

№ 1:

1.

Хлопчик читав книжку. 3 дні він читав по 20 сторінок щодня, а потім прочитав ще 30 сторінок. Скільки сторінок залишилося прочитати хлопчику, якщо в книжці 130 сторінок?

1) (ст.)

2) 60+30=90(ст.)

3) 130-90=40 (ст.)

Відповідь: хлопчику залишилося прочитати 40 сторінок.

№ 2:

1.

Хлопчик читав книжку. 3 дні він читав по 20 сторінок щодня, а потім прочитав ще 30 сторінок. Скільки сторінок прочитав хлопчик?

1)

2)

Відповідь: хлопчик прочитав 90 сторінок.

Усні обчислення

Провести у вигляді змагань між трьома командами – рядами. Приклади записані на дошці. За сигналом учителя з кожного ряду виходить один учень, розв’язує перший приклад. Йому на зміну виходить другий учень і т. д. Перемагає той ряд, який розв’яже усі приклади найшвидше і без помилок.

ІІ. Вивчення нового матеріалу.

Підготовчі вправи і повідомлення теми.

Вправу 840 виконати фронтально.

Знайди добутки двома способами.

а)

б)

Знайди добуток зручним способом.

а)

Знайти добутки, обчислюючи спочатку значення виразу в дужках:

Вчитель зауважує: перші два приклади ми розв’язали, а в третьому треба 15 перемножити на 3. Двоцифрові числа ми ще не множили. Це – тема сьогоднішнього заняття.

Пояснення нового матеріалу.

Бесіда.

Треба навчитися множити двоцифрові числа на одноцифрові. Обчислимо вираз . Запишемо число 32 як суму десятків і одиниць . Одержимо такий вираз:. Яке правило треба використати? Запишемо обчислення:

Отже, спочатку помножили десятки на 3, одержали 90, а потім помножили одиниці на 3, одержали 6. разом буде 96.

Правило, щоб помножити суму на число, можна помножити на це число кожний доданок і знайдені добутки додати.

Первинне закріплення:

Вправа 841.

а) Поясни, як обчислити добуток

б) Знайди добутки.

Приклади першого стовпчика розв’язати з коментуванням, решту прикладів – самостійно. Під час перевірки самостійної роботи заслухати коментар до розв’язання декількох прикладів.

 

Задача 842.

Прочитати задачу. Колективно скласти схему її розв’язання: +

Записати розв’язання задачі самостійно. Після перевірки розв’язання задач з’ясувати, яке запитання треба поставити до задачі, щоб вона розв’язувалася за такою схемою: -

Для школи-інтернату привезли 3 мішки цибулі, по 36 кг у кожному, і 2 мішки часнику, по 35 кг у кожному. Скільки всього овочів привезли?

Відповідь: 178 кг овочів.

На скільки більше привезли в школу-інтернат цибулі, ніж часнику?

Відповідь: на 38 кг.

Задача 843.

У майстерні у двох сувоях по 21 м тканини в кожному і в одному сувої 15 м. чи вистачить цієї тканини, щоб пошити 11 занавісок, якщо на кожну з них витрачають по 5 м.

Прочитати задачу. Проаналізувати її за запитаннями: У скількох сувоях була тканина в майстерні? По скільки метрів тканини було у двох сувоях? Чи можемо дізнатися, скільки тканини було у майстерні? Як про це дізнатися? Скільки метрів тканини витрачали на одну занавіску? Скільки треба пошити занавісок? Чи можемо дізнатися скільки метрів тканини треба для пошити 11 занавісок?

Розв’язання задачі записати на дошці і в зошитах.

Відповідь: 55 метрів тканини треба для пошиття 11 занавісок.

Творча робота.

Скласти подібну задачу за схемою:

( : )·

У Петрика 10 яблук, а в Івасика у 2 рази менше, ніж у Петрика, а у Оленки у 3 рази більше, ніж у Івасика. Скільки яблук було у Оленки?

Відповідь: 15 яблук було в Оленки.

Підсумок уроку.

Обчислити із поясненням:

Домашня робота: №№ 845-846.

№ 845.

Столяр робить за день 12 рам, а його помічник – 7. скільки рам вони зробили разом за 5 днів?

Відповідь: 95 рам.

№ 846.