Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент

„Види трикутників та їх властивості. Піфагор та його теорема.”

ПЛАН

Те, що не може геометрія, не можемо і ми.

Види трикутників.

Деякі цікаві теореми.

Трикутник. Його сторони та кути.

Медіана трикутника. Її властивості

Висота трикутника. Її властивості.

Бісектриса трикутника. Її властивості.

Середня лінія трикутника. Її властивості.

Піфагор та піфагорійці.

Теорема Піфагора. Легенди про її відкриття.

Трикутник Рьоло.

Геометрія є пізнання всього існуючого.

Платон

конецформыначалоформы
Геометрія, якщо йдеться про її назву, — це те саме, що й вимірювання землі. Назва походить від першого її призначення і застосування, адже Христофор Клавій веде походження геометрії від єгиптян і твердить, що вона виникла і почала застосовуватися з метою вимірювання полів. „Бо, — каже він, — коли щорічні розливи Нілу так спустошували поля й розмивали їхні межі, що ніхто не міг відшукати свого поля, єгиптяни почали замислюватися над тим, у який же спосіб слід вимірювати поля, щоб можна було віддати кожному те, що йому належить. І ось цей самий спосіб вимірювання полів, хоч він був за тих часів ще досить неточним і недосконалим, отримав саме через це своє призначення - назву геометрія, бо гещмефсепмбй або гещмефсЭщ, означає „вимірюю землю”. Так розповідає Христофор Клавій. Ще з часів Древнього Сходу, від цивілізації Єгипту і Вавилона дійшли до нас древні математичні тексти, що свідчать про ту велику увагу, що приділяли наші предки розвитку геометрії.

У Вавилоні також не було великих земельних площ, і господарча діяльність вимагала проведення значних іригаційних робіт, земельного упорядкування, зокрема установки границь ділянок після повеней, що приносили річковий мул, який руйнував границі земельних наділів.

Зміцнення централізованих держав сприяло створенню міст, розвитку торгівлі. Виникали математичні задачі, зв'язані з виміром площ полів, об'ємів гребель і зерносховищ і т. д. Термінів “трикутник”, “чотирикутник”, “фігура” тоді ще не було. У папірусах, що дійшли до нас, мова йшла про пряме, косе чи кругле поле, ділянку з границею, довжиною і шириною. Площі прямокутників, трикутників і трапецій древні люди вже тоді обчислювали за точними правилами, що зайвий раз доводило, наскільки важливими для повсякденного життя були ці прості геометричні фігури.

У Древній Греції протягом трьох століть учені створили теорії, глибину яких змогли по - справжньому зрозуміти й оцінити лише математики XIX-XX століть.

Однак назва геометрії вужча від її призначення.


Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7